26 вересень 2023, Вівторок, 18:22

Окупанти вкотре пограбували українську церкву: вкрали старовинні ікони

10 Листопада 2022г.


КИЇВ. 10 листопада. Резонанс. Окупанти вивезли з церкви ПЦУ у тимчасово захопленому Енергодарі (Запорізька область) сім православних ікон кінця XVIII - початку XIX століття. Про це повідомляє Резонанс з посиланням на Центр національного спротиву.

Цитата

"Окупанти відрапортували про грабунок церкви ПЦУ в Енергодарі, тим самим самостійно зізнавшись у злочині. Так, росіяни заявили про запобігання "незаконній спробі" вивезення семи православних ікон, які були знайдені в Енергодарі в православній церкві України", - ідеться у повідомленні.

Деталі

Церковні цінності, яке належать релігійній громаді, окупанти нібито передали до Мелітопольського державного краєзнавчого музею. Йдеться про ікони кінця XVIII – початку ХІХ століття.

Зауважимо, що водночас росіяни активно грабують музейні фонди України. Так, були пограбовані музеї Криму, Донеччини, Херсонщини, Луганщини й ті ж музеї Мелітополя. Тому, вивіз ікон до музею, за фактом означає подальший їх вивіз до рф.

Доповнення

У Херсоні російські окупанти активно грабують помешкання людей та шукають тих, хто не "евакуювався". 

В Офісі Президента повідомили, що російські військові та співробітники фсб грабують будинки депортованих ними жителів Херсона.