22 вересень 2023, П'ятниця, 21:44

Окупанти заднім числом “запросили” іноземних спостерігачів на псевдореферендум – СБУ

4 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 4 жовтня. Резонанс. Служба безпеки України встановила, що на псевдореферендум у Донецькій області російські окупанти  "запросили" іноземних спостерігачів заднім числом. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на пресслужбу СБУ.

Цитата

"Служба безпеки перехопила чергові російські документи, які регламентували проведення фейкового референдуму рф на тимчасово окупованій території Донеччини. У ході оперативної роботи виявлено зразки запрошень "іноземних спостерігачів" щодо участі у незаконному плебісциті на сході України", – ідеться у повідомленні.

Деталі

За даними СБУ, відповідні листи підписав так званий "председатель центральной избирательной комиссии днр" в. висоцький 29 вересня цього року. Тобто через два дні після формального завершення псевдоголосування.

Згідно з отриманими даними, представники місцевої окупаційної адміністрації намагались нібито запросити 16 іноземців до участі у фейкових заходах як зарубіжних "спостерігачів". Серед них – громадяни двох країн Європи і Центральної Азії.

При цьому датою "реєстрації" цих запрошень вказано 20 вересня. Таким чином, ворог намагався штучно збільшити присутність іноземних "гостей" на псевдореферендумі і за рахунок цього "легітимізувати" його на міжнародній арені.

Служба безпеки ідентифікувала та встановила місцеперебування всіх зрадників, колаборантів та їхніх "координаторів" з рф, причетних до організації незаконного плебісциту.

Відкрито кримінальні провадження за:

▪️ ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

▪️ ч. 5, 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України, тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності винних осіб.

Нагадаємо

Під час псевдореферендуму в Донецькій області російські окупанти порахували "голоси" українців, які виїхали із захопленої території.