» Тертичний: Інциденти незаконного використання обладнання унеможливлені

04 липень 2022, Понеділок, 19:08

Тертичний: Інциденти незаконного використання обладнання унеможливлені

23 Вересня 2019г.
tertichnij

Генеральний директор державного підприємства «Інформаційні судові системи» Олег Тертичний прокоментував повідомлення щодо оголошення підозри працівникам вказаного ДП у незаконному використанні потужностей та електроенергії Державної судової адміністрації України.

- Ми визнаємо той факт, що двом співробітникам нашого підприємства було оголошено підозри щодо незаконного використання серверного обладнання Державної судової адміністрації України. Зазначені дії відбувалися у період роботи попереднього керівництва підприємства. А після повідомлення правоохоронними органами щодо зазначеної дії, нами були прийняті необхідні організаційно-технічні рішення щодо усунення зазначених фактів. На сьогоднішній день, на підприємстві забезпечені механізми суворого контролю за використанням апаратного та програмного забезпечення ДСА України та ДП ІСС, що фактично унеможливлює повторення випадків незаконного використання в роботі обладнання Державної судової адміністрації України та держаного підприємства «Інформаційні судові системи України», - цитує слова керівника держпідприємства пресцентр Судової влади України, передає Резонанс 23 вересня 2019 року.

Тертичний також додав, що доки триває досудове розслідування, на ДП утворена комісію розпочала службове розслідування щодо причин та умов, що призвели до вчинення правопорушення.

На час розслідування підозрювані працівники відстороненні від виконання службових обов’язків.

"Подібні інциденти незаконного використання обладнання унеможливлені. У новому штатному розписі утворено відділ внутрішньої безпеки задля запобігання подібних ситуацій", - запевняють у ДП «Інформаційні судові системи».

Як інформував Резонанс 18 вересня, за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України та прокуратури міста Києва слідчими ТУ ДБР, розташованого в місті Києві, викрито двох працівників ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України, які несанкціоновано втручались в роботу автоматизованих систем.

Так, один з працівників установи, маючи вільний доступ до серверного обладнання ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України, забезпечив функціонування Інтернет-магазинів.

Крім того, використовуючи потужності та обладнання Державної судової адміністрації України вказаний працівник розмістив шкідливе програмне забезпечення для видобутку криптовалюти.

Інший працівник розмістив на комп’ютерній техніці, які використовувались працівниками ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України, шкідливе програмне забезпечення, віднесене до категорії спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, яке здійснювало скриті аудіо-записи розмов оточуючих.

СПІВРОБІТНИКИ ДЕРЖАВНОЇ СУДОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ МАЙНИЛИ КРИПТОВАЛЮТУ НА СЕРВЕРАХ ДСА (ОНОВЛЕНО)