Олександр Рувін, колишній директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, з 10 січня 2025 року обіймає посаду радника Патронатної служби в Державному бюро розслідувань. Дана інформація стала відома завдяки запиту, на який відповіли у ДБР.
Про це розповідає Резонанс
Обов’язки Рувіна в ДБР
У відповідь на запитання зазначено, що Патронатна служба виконує важливу роль у забезпеченні діяльності директора та його заступників, безпосередньо підпорядковуючись керівництву. Основними завданнями Рувіна є підготовка матеріалів з правового забезпечення для керівництва, як в межах країни, так і за її межами, а також координація роботи відповідних підрозділів.
«До основних завдань Рувіна О. Г. належить опрацювання та забезпечення підготовки для керівництва матеріалів з питань правового забезпечення…»
Крім того, Рувін відповідатиме за розробку нових пропозицій щодо покращення правового забезпечення діяльності ДБР, а також за організацію аналітичної та документальної роботи.
Скандали та контроверсії
Після закінчення терміну контракту з КНДІСЕ 31 грудня 2024 року, Міністерство юстиції зауважило, що може не продовжити контракт з Рувіним, якщо підтвердяться дані про його друге громадянство. Журналісти з’ясували, що в анкеті на допуск до держтаємниці він зазначив, що має громадянство Ізраїлю.
На запитання про своє іноземне громадянство, Рувін спочатку стверджував, що його у нього більше немає, а пізніше змінив свої слова, назвавши це лише посвідкою на постійне проживання.
У минулому Рувін вже став центром розслідувань: у 2016 році журналісти зафіксували його зустрічі з впливовими особами, що викликало підозри щодо конфлікту інтересів. Розслідування, розпочате НАБУ, згодом було закрито Нацполіцією через зміни у законодавстві.
У 2021 році з’ясувалося, що Рувін та його родина володіли елітною нерухомістю та автомобілями, що не відповідали їх задекларованим доходам.