01 грудень 2023, П'ятниця, 18:58

Олексій Шевчук змусив прокуратуру розпочати справу ДБР

25 Липня 2018г.
Snimok Yekrana 2017 10 07 V 07.14.51

Генеральна прокуратура ще 11 липня 2018 року зареєструвала кримінальне провадження №42018000000001696 за ч. 1 ст. 365 (Перевищення службових повноважень), яке у порядку ст 218 КПК України спрямоване до прокуратури Києва для організації досудового розслідування. Про це повідомив Резонансу голова громадська організація "Небайдужі громадяни", адвокат Олексій Шевчук.

Розслідування розпочато на підставі ухвали слідчого судді Печерського районого суду столиці О. Батрина.

«НЕБАЙДУЖІ ГРОМАДЯНИ» ПОСКАРЖИЛИСЬ НА ДБР ДО ГПУ ТА МІН‘ЮСТУ

Як повідомляв Резонанс, заяву про вчинення кримінального правопорушення директором ДБР Романом Трубою 19 березня 2018 року направила до ГПУ ГО "Небайдужі громадяни" в порядку ст. 214 КПК України. Активісти вважають, що Р. Труба застосував незареєстрований Порядок проведення конкурсу для призначення на посади у Державному бюро розслідувань, затвердженого Наказом ДБР №4 від 30.01.2018 року, чим перевищив свої службові повноваження.

Відповідно до витягу з ЄРДР провадження зареєстроване «щодо можливих неправомірних дій з боку службових осіб Державного бюро розслідувань».

МІЖ ДБР ТА ЮРИДИЧНОЮ СПІЛЬНОТОЮ СПАЛАХНУВ СКАНДАЛ (ОНОВЛЕНО)

Нагадаємо, до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від народного депутата Юрія Македона до Комісії з проведення конкурсу на зайняття посад директора Державного бюро розслідування, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань. Треті особи – президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба. Позивач просить суд визнати протиправними дії відповідної Комісії  щодо розгляду кандидатури, проведення рейтингового голосування, відбору та внесення подання прем’єр-міністру України про призначення Романа Труби на посаду директора ДБР. Окрім Ю. Македон, просить суд визнати протиправним і скасувати рішення Комісії про відбір Романа Труби на посаду директора Державного бюро розслідувань та про внесення подання прем’єр-міністру про його призначення на відповідну посаду.

РГК ПРИ ДБР СТУРБУВАЛА ПОЯВА У ЗМІ ПЕРЕЛІКУ ІМОВІРНИХ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ НА КЕРІВНІ ПОСАДИ ЗА ДОБУ ДО ГОЛОСУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ КОМІСІЇ

25 липня представники Ради громадського контролю при ДБР на своєму засіданні розглянуть  результати голосування зовнішньої комісії, яка обрала 27 переможців конкурсу на керівні посади в Бюро. Зокрема, у активістів викликала занепокоєння інформація щодо переможців конкурсу, яка з’явилась у ЗМІ за день до голосування комісії.

ІМІТАЦІЯ

Тим часом 15 серпня 2018 ОАСК розгляне ще один позов щодо оскарження утворення власне РГК при ДБР. Админпозов щодо визнання протиправними та скасування результатів виборів до РГК при ДБР подав до Окружного адмінсуду столиці правозахисник Павло Барнацький. Про це він повідомив Резонанс.

Як відомо, торік 22 листопада Президент України Петро Порошенко призначив Романа Трубу на посаду директора Державного бюро розслідувань. Свого часу Р. Труба працював прокурором Пустомитівського району. Після цього 2014 року в.о. Генпрокурора Олег Махніцький запросив його на роботу до Головного слідчого управління ГПУ

ДИРЕКТОР ДБР ЗАЯВИВ, ЩО ПРОЙШОВ ЛЮСТРАЦІЙНУ ПЕРЕВІРКУ В ГПУ ЩЕ 2015 РОКУ