06 листопад 2024, Середа, 17:07

Ольга Варченко: ДБР чекає експертиз розкрадань майна у ЗСУ 2004-2014 (оновлено)

4 Лютого 2019г.
Ольга Варченко: ДБР чекає експертиз розкрадань майна у ЗСУ 2004-2014 (оновлено)

Перший заступник Директора ДБР Ольга Варченко проінформувала Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України про хід досудового розслідування за фактами розкрадання військового майна Збройних сил України та підриву обороноздатності за період з 2004 по 2014 роки. Про це Резонансу повідомили у ДБР.

За дорученням Генеральної прокуратури, ДБР проводить розслідування за фактом службової недбалості керівництва Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України. Мова йде про період 2004-2014 років, коли внаслідок управлінських рішень щодо реформування Збройних сил України відбулось значне зниження обороноздатності держави.

«Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз проводиться ряд досліджень та експертиз, під час яких аналізується перелік військового майна, відчуження якого здійснювалось Міністерством оборони протягом 2004-2014 років. Експерти мають дати відповідь як продаж цього майна вплинув на рівень боєздатності Збройних сил України. Ми чекаємо результатів цих експертиз, що дасть нам можливість оцінити розміри збитків, завданих їх посадовими особами», - заявила перший заступник Директора ДБР Ольга Варченко.

Слідчі Державного бюро розслідувань розслідують кримінальне провадження за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки), частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), частиною 1 статті 111 (державна зрада), частиною 2 статті 425 (недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки).

Доповідь ТСК про розслідування справи про роззброєння Збройних Сил України є як мінімум моральним вироком усім причетним до беззахисності України в 2014, - написав у соцмережі Генеральний прокурор Юрій Луценко. Він нагадав, що підозри вже оголошені екс-міністрам Єжелю, Лєбєдєву, Саламатіну.

"Ще в одному штабі екс Міністра істерія і політичні звинувачення. Дарма. Факти - річ уперта, - наголосив очільник ГПУ. Саме Міністри оборони ініцюювали переведення танків, літаків, бмп, гармат в так зване надлишкове майно. Яке потім, після рішення КМУ, реалізовували по залишковим цінам в 10-20 разів меншим, ніж ринкова вартість. Суспільство має право знати, чому в 2014 солдати і добровольці боронили країну ледь не голіруч.

Як передає Резонанс, 4 лютого 2019 року Генеральний прокурор України Юрій Луценко виступив із доповіддю на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 до 2017 років.

Він озвучив висновки, до яких дійшли експерти КНДІСЕ під час вивчення заходів, що вчинялись керівництвом країни, а також продемонстрував динаміку наявності різної техніки у складі ЗСУ протягом 1991-2013 років. «Слідство планує отримати ще ряд експертних висновків, і зараз ми проводимо роботу з отримання документів, на підставі яких формувались списки по так званому надлишковому майну за підписом Міністра оборони. Тільки у сукупності можна дати оцінку тому, хто був основним генератором цього бездумного знищення військового потенціалу Збройних Сил України», - підсумував Луценко, поінформували у ГПУ.

ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА ЗА РІШЕННЯМ СУДУ ТАКИ РОЗПОЧАЛА РОЗСЛІДУВАТИ ОБОРУДКИ ГРИЦЕНКА (ДОКУМЕНТИ)

Як повідомляв Резонанс, 16 січня 2019 року на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва військовою прокуратурою Центрального регіону України розпочато два кримінальних провадження: № 42018110330000007 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального Кодексу України та №42018110330000008 за ч. 2. ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) ККУ.

Цього ж дня, у порядку передбаченому ч. 7 ст. 241 КПК України, кримінальні провадження скеровані до військової прокуратури Київського гарнізону для організації розслідування.

ГПУ ОГОЛОСИЛА ПІДОЗРУ ЩЕ ОДНОМУ ЕКС-МІНІСТРУ ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Як нагадує Резонанс, навесні 2014 року Головним управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері ГПУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про вчинення колишнім керівним складом Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Як заявив ЗМІ на той момен начальник Головного управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері ГПУ Петро Візнюк, "рішення, які приймалися колишніми міністрами оборони України, серед яких Павло Лебедєв, Дмитро Саламатін, Анатолій Гриценко та інші, а також начальниками Генерального штабу стали об’єктом прискіпливої уваги, оскільки призвели Збройні Сили України до стану неналежної бойової готовності". Він пообіцяв, що "дії кожного міністра оборони, кожного начальника Генштабу будуть досліджуватись на предмет того, які управлінські рішення вони виносили щодо реформування, скорочення, передислокації Збройних Сил. Окрім того, буде приділена увага закупівлі озброєння, військової техніки, а також тому, скільки бюджетних коштів витрачено і на що вони пішли. По всіх цих питаннях розслідується багато епізодів, адже ми залучили до цього серйозних експертів своєї справи, групу фахівців військової інспекції та державно-фінансової інспекції".