Олімпійська чемпіонка Баюл програла справу проти України в американських судах, - Мін‘юст - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 21:41

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Олімпійська чемпіонка Баюл програла справу проти України в американських судах, — Мін‘юст

2 марта 2020г.

Апеляційний суд Дев’ятого округу Сполучених Штатів Америки ухвалив рішення, яким відхилив апеляційну скаргу переможниці Олімпійських ігор у Ліллегаммері 1994 року Оксани Баюл до держави Україна. Про це пише Резонанс 2 травня 2020 року з посиланням на Facebook міністра юстиції Дениса Малюськи.

Він повідомив, що Оксана Баюл ще у 2016 році вирішила звернутися до Окружного суду Центрального округу Каліфорнії з позовом до держави Україна про стягнення 50 мільйонів доларів (серед інших відповідачів були вказані пан Джозеф Чарльз Лемір та дві компанії (з Делаверу і BVI).

Обгрунтування позову - порушення принципу сумлінності та чесної ділової практики в рамках трудового договору, укладеного з Оксаною Баюл, та передання права на використання її імені, популярності і біографічної інформації непричетним третім особам.

За наслідками розгляду письмових пояснень сторін Окружний суд Центрального округу Каліфорнії 18.06.2018 ухвалив рішення на користь держави Україна, задовольнивши клопотання держави про залишення позову без розгляду. Суд визнав, що винятки для застосування імунітету відсутні, а вимоги Позивача до держави є безпідставними, а тому підлягають відхиленню.

Проте Оксана Баюл та її адвокати цим не вдовольнилися і подали апеляцію.

У минулий четвер Апеляційний суд Дев’ятого округу Сполучених Штатів Америки ухвалив рішення, яким підтримав позицію держави та відхилив апеляційну скаргу Оксани Баюл. Суд визнав, що Україна захищена від юрисдикції американських судів відповідно положень Закону США «Про імунітет іноземних держав» (The Foreign Sovereign Immunities Act), а позивач не надав достатніх аргументів для підтвердження обґрунтованості застосування винятків від судового імунітету, передбачених цим Законом.