Представники України провели важливі переговори з високопосадовцями США, Франції, Великої Британії та Німеччини, обговорюючи можливість припинення вогню між росією та Україною. Основною метою зустрічі було знайти ефективні способи тиску на російську федерацію, щоб вона погодилася на 30-денне перемир’я.
Про це розповідає Резонанс
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак ініціював онлайн-зустрічі зі спецпредставниками президента США Стівеном Віткоффом та Кітом Келлогом, а також з дипломатичним радником президента Франції Еммануелем Бонном, радником з питань національної безпеки прем’єр-міністра Великої Британії Джонатаном Пауеллом і радником канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики і безпеки Гюнтером Зауттером. Також були проведені розмови з представниками країн Північної Європи, Балтії, Європейської ради та Європейської комісії.
Обговорення умов перемир’я
З української сторони участь у цих важливих переговорах взяли міністр оборони України Рустем Умєров, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква, а також радники керівника ОП Дарія Зарівна й Олександр Бевз. Як повідомляють у пресслужбі президента, головною темою обговорення стало запровадження безумовного і повного припинення вогню на 30 днів. Це питання було підняте ще під час березневої зустрічі в Джидді (Саудівська Аравія) на пропозицію США.
Єрмак наголосив, що повне і безумовне припинення вогню має стати першим етапом для проведення переговорів про досягнення справедливого і стійкого миру. Він зазначив:
«Тридцятиденне припинення вогню відкрило б шлях до початку змістовних переговорів задля досягнення справедливого й тривалого миру. Якщо Москва погодиться на цю пропозицію, ми готові до діалогу за участю й підтримки США і європейських партнерів. Але якщо Кремль укотре обере ескалацію замість миру, спільна відповідь партнерів має бути рішучою».
Актуальні заклики до перемовин
У останні місяці Вашингтон активізував свої зусилля щодо припинення війни між росією та Україною. Президент США закликав обидві сторони зустрітися для переговорів та укладення угоди про припинення війни. Державний секретар США також зазначив, що мирна угода має бути укладена в найближчий час.
Коментуючи пропозицію росії про триденне перемир’я, президент України Володимир Зеленський вказав на підтримку ідеї США щодо 30-денного припинення вогню, назвавши заяву Путіна черговою спробою маніпуляцій. Віцепрезидент США закликав до прямих переговорів між Україною та росією, зазначивши, що угода про припинення війни може бути недосяжною без таких контактів.