Головна Новини Опитування КМІС: зменшення оптимізму щодо майбутнього України

Опитування КМІС: зменшення оптимізму щодо майбутнього України

В Україні зростає невизначеність щодо майбутнього країни, свідчить нове дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). За результатами опитування, проведеного у грудні 2024 року, лише 57% респондентів вірять, що через 10 років Україна стане процвітаючою частиною Європейського Союзу. Натомість 28% вважають, що країну чекає занепад економіки та відтік населення, а 15% – залишаються невизначеними.

Про це розповідає Резонанс

Зміни в суспільних настроях

Соціологи помічають, що за останній рік частка оптимістично налаштованих громадян зменшилася на 16 процентних пунктів. Проте, значна частина з них не стала песимістами, а висловлює невизначеність. У грудні минулого року 73% вірили в процвітаючу Україну в складі ЄС, і лише 8% не могли визначитися. Для порівняння, наприкінці 2022 року оптимістичних сподівань дотримувалися 88%, а песимістичних – лише 5%, при цьому 6% були невизначеними.

Поглиблення суперечностей

Дослідження КМІС також виявило зменшення кількості тих, хто вважає, що українці долають внутрішні суперечності та рухаються до єдності – з 69% у грудні 2023 року до 53% у грудні 2024 року. Водночас зросла кількість громадян, які вважають, що суперечності лише поглиблюються – з 25% до 33%. Кількість невизначених у цьому питанні збільшилася з 6% до 14%.

“Соціологи звертають увагу, що в умовах складних і серйозних викликів все одно близько половини українців (53%) вірять в рух до єдності, також важливо, що нинішні оцінки єднання в суспільстві значно кращі, ніж були у 2020 році (коли ще не було повномасштабного вторгнення РФ).”

Опитування проводилося з 2 по 17 грудня 2024 року методом телефонних інтерв’ю. У дослідженні взяли участь 985 респондентів з усіх регіонів України, обраних на основі випадкової вибірки.

Нагадуємо, що в лютому 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Російські війська щодня наносять удари по українських регіонах з використанням різних видів озброєння. Українська влада та міжнародні організації кваліфікують ці дії як воєнні злочини, на що москва неодноразово заявляла заперечення. За даними ООН на кінець жовтня, підтверджено загибель 12 162 цивільних в Україні, а також поранення 26 919 осіб, зазначаючи, що реальні цифри можуть бути значно вищими.

Перегляди: 9

Читайте також