Головна Новини Опитування: українці вбачають у перемозі Трампа шанс на мир

Опитування: українці вбачають у перемозі Трампа шанс на мир

Згідно з даними соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у грудні, 45% українців вважають, що перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США може наблизити мир в Україні. З них 15% вірять у значне наближення миру, а 30% – у часткове. Проте 14% респондентів вважають, що ситуація, навпаки, може погіршитися, з яких 5% очікують значного віддалення миру, а 9% – часткового.

Про це розповідає Резонанс

Водночас, близько 40% опитаних не бачать змін або не визначилися зі своєю позицією. Лише 7% переконані, що мир може бути абсолютно справедливим для України, тоді як 11% вважають його повністю несправедливим. Загалом 23% респондентів упевнені, що мир при Трампі буде переважно або повністю справедливим для України. Протилежної думки дотримуються 31% опитаних. Ще 29% вважають, що можливий компромісний варіант, де будуть враховані як інтереси України, так і певні поступки росії.

Перспективи підтримки з боку Заходу

Київський міжнародний інститут соціології також відзначає, що близько 80% українців вірять у перемогу у війні за умови належної підтримки з боку Заходу. Проте є занепокоєння через можливу затримку або недостатність постачань зброї.

«Під час виборчої кампанії Трамп пообіцяв закінчити війну протягом 24 годин після вступу на посаду, якщо не раніше», — зазначають експерти.

Однак, колишні співробітники розвідки і національної безпеки висловлюють сумніви щодо реалістичності таких обіцянок, вказуючи на небажання президента росії володимира путіна сідати за стіл переговорів.

Наступні кроки та можливі наслідки

Інавгурація Дональда Трампа призначена на 20 січня 2025 року. Водночас, представники адміністрації Джо Байдена висловлюють побоювання щодо можливого скорочення або припинення військової підтримки України, яке може стати додатковим важелем для переговорів з Києвом.

Опитування, яке провів КМІС, тривало з 2 до 17 грудня 2024 року і охопило 985 респондентів з усіх регіонів України, які підконтрольні уряду. Похибка дослідження складає не більше 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% – для 25%, 2,5% – для 10% і 1,8% для близьких до 5%.

Перегляди: 5

Читайте також