Головна Новини Опозиція Південної Кореї вимагає імпічменту виконувача обов’язків президента

Опозиція Південної Кореї вимагає імпічменту виконувача обов’язків президента

Політична опозиція у Південній Кореї 26 грудня висунула ініціативу про імпічмент виконувачу обов’язків президента Хану Дак Су. Це сталося на тлі дискусій щодо складу Конституційного суду, якому належить вирішити долю відстороненого президента Юн Сук Йоля.

Про це розповідає Резонанс

Парламент 14 грудня тимчасово позбавив Юн Сук Йоля повноважень через його оголошення воєнного стану в країні. Проте для завершення процедури імпічменту необхідне рішення Конституційного суду.

Вимоги опозиції

Опозиція наполягає на тому, щоб Хан Дак Су затвердив ще трьох кандидатів для повного складу суддівської колегії. “Ми подали клопотання і повідомимо про це на пленарному засіданні сьогодні. Завтра ми поставимо його на голосування”, — сказав опозиційний депутат Пак Сун Чжун журналістам під час акції протесту, що відбулася в будівлі Національної асамблеї.

Лідер Демократичної партії Пак Чан Де заявив, що Хан, відмовляючись офіційно призначити трьох суддів, демонструє відсутність волі та кваліфікації для дотримання конституції. Якщо рішення про імпічмент буде ухвалено, обов’язки президента тимчасово перейдуть до міністра фінансів країни.

Передумови для імпічменту

Раніше цього тижня Хан Дак Су відхилив вимогу опозиції щодо створення двох незалежних слідчих органів для розслідування дій представників влади, причетних до оголошення воєнного стану. Імпічмент став актуальним після того, як 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив надзвичайний воєнний стан, аргументуючи це боротьбою з “внутрішніми прихильниками КНДР”.

Указ, що діяв шість годин, забороняв діяльність політичних партій, протести, страйки, запроваджував цензуру та військові трибунали з правом на смертний вирок. Це викликало масові протести в Сеулі та в парламенті. Депутати, навіть під час штурму військовими, проголосували за скасування указу, змусивши президента скасувати своє рішення згідно із законом.

7 грудня Юн вибачився за свої дії у телевізійному ефірі, а ключові чиновники, зокрема міністр оборони Кім Йон Хен, подали у відставку. 12 грудня Юн відкинув звинувачення в заколоті, зазначивши, що воєнний стан був “глибоко вивіреним політичним рішенням”. Він також відхилив заклики опозиції піти у відставку і звинуватив її в зловживанні процедурою імпічменту.

Перегляди: 9

Читайте також