14 квітень 2024, Неділя, 07:27

Оприлюдені матеріали про начебто вплив Байдена на Порошенка до ДБР поки не потрапили

19 Травня 2020г.
Порошенко Кулик
Фото: Право на владу

Народний депутат України Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які можуть свідчити про вплив екс-віце-президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка.

Про це 19 травня повідомляє ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА, передає Резонанс.

"Ми оприлюднимо записи телефонних розмов із голосами, схожими на голоси Петра Порошенка і Джозефа Байдена, що свідчать про факти міжнародної корупції та держзраду на найвищому державному рівні", - сказав Деркач під час онлайн-конференції в агентстві.

Політик твердить, що "записи він отримав від журналістів-розслідувачів, а сам запис розмов робив особисто Порошенко".

Перша тема записів, як зазначив нардеп, стосується отримання "$1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції". Записи, як зазначає Деркач, датовані 2015-2016 роками, в них, зокрема, йдеться про необхідність звільнення на той час генпрокурора Віктора Шокіна, "який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена".

"Байден летить до Києва, щоб натиснути на Петра Олексійовича щодо Шокіна. У кишені у Байдена... вагомий аргумент... 1 млрд кредитних гарантій... така ціна порятунку Байдена від в'язниці", - сказав Деркач.

Депутат стверджує, що отриманий $1 млрд був спрямований на отримання військових держзамовлень підприємствами, що мають стосунок до Порошенка.

Друга тема записів, як розповів Деркач, стосується розвалу парламентської коаліції і майбутніх виборів у лютому 2016 року.

- Порошенко визнає, що коаліції немає... замість того, щоб виконати вимоги Конституції та оголосити перевибори, Петро Олексійович дотримувався обіцянок, даних особисто Байдену, і блокував відставку Кабміну, - пояснив Деркач. - Ці розмови чітко показують... Україною керував Байден.

Також, за його словами, в аудіозаписах йдеться про вплив Байдена через наглядові ради великих держпідприємств.

"Ми передали всі наявні сьогодні в нашому розпорядженні багатогодинні записи разом із заявою про держзраду, а також факти міжнародної корупції до Офісу генерального прокурора... для реєстрації кримінального провадження", - підсумував Деркач.

Присутній на прес-конференції експрокурор Костянтин Кулик додав, що ексгенпрокурор Руслан Рябошапка "повністю зупинив розслідування економічних злочинів режиму Януковича і зупинив заплановану у 2019 році конфіскацію в бюджет в сумі $6 млрд".

САП РОЗПОЧАЛА РОЗСЛІДУВАННЯ ЩОДО РЯБОШАПКИ (ОНОВЛЕНО)

- За цим фактом підготовлено повідомлення про вчинення Рябошапкою злочинів, передбачених статтями 349, 364 і 365 КК... йдеться про втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, зловживання владою, перевищення влади й розголошення таємниці досудового розслідування. Сподіваюся, що буде організовано контроль за перебігом цього розслідування з боку народних депутатів України... Вважаю за необхідне ініціювати питання створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для розслідування протидії розслідуванню економічних кримінальних справ режиму Януковича, - сказав Кулик.

ЯК ПОРОШЕНКО ЗДОБУВАВ ПРИХИЛЬНІСТЬ БІЛОГО ДОМУ (ДОКУМЕНТ)

- Заяви, а також інші матеріали щодо неправомірних дій П.О. Порошенка, оприлюднені під час прес-конференції 19 травня народним депутатом України Андрієм Деркачем, наразі не надходили до Державного бюро розслідувань, - повідомило Резонансу джерело, наближене до Судової влади.

У свою чергу компетентний експерт, який не побажав розголошення його прізвища, звернув увагу, що "за кадром лишився спосіб та обставини фіксації наведених записів, а також законність їхнього отримання".

- Відтак, питання щодо оригінальних носіїв записів, оприлюднених Деркачем, поки залишається відкритим. Як і власне проведення експертного дослідження, аби підтвердити, чи спростувати належність голосів на записах Порошенку та Байдену, - зазначив експерт.

Він нагадав, що "без первинних носіїв, зазвичай, неможливо визначити  приналежність голосів певним особам, а також наявність монтажу на записах". А також акцентував, що "відсутність законних підстав для прослуховування та зняття інформації, чи вчинення таких дій особами, які не уповноважені на це, матиме наслідком неможливість їхнього використання, як доказів у суді - для доведення провини обвинувачених".

- Зазначені обставини і є справжніми причинами досить прохолодного ставлення правоохоронних органів до подібних інформаційних вкидів, - підкреслив співрозмовник Резонансу.

«РОЗСЕКРЕЧЕНІ» МАТЕРІАЛИ: ПЛІВКИ МЕЛЬНИЧЕНКА, РЮКЗАКИ АВАКОВА, ФЛЕШКИ НАБУ