» Ощадбанк оштрафовано на пів мільйона грн: нав’язував платні SMS власникам “Картки киянина”

02 лютий 2023, Четвер, 13:06

Ощадбанк оштрафовано на пів мільйона грн: нав’язував платні SMS власникам “Картки киянина”

31 Грудня 2021г.


КИЇВ. 31 грудня. Резонанс. Антимонопольний комітет України оштрафував АТ "Ощадбанк" на понад 500 тис. грн за зловживання монопольним становищем під час участі у проекті "Муніципальна картка "Картка киянина". Таке рішення було ухвалено 31 грудня, повідомляється на сайті АМКУ, пише Резонанс.

Цитата

"Комітет з’ясував, що АТ "Ощадбанк" був одноосібним банком-учасником проєкту та в його межах самостійно встановлював порядок і умови відкриття та ведення карткових рахунків", - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що у період з червня 2016 року по грудень 2021 року банк висував умовою отримання "Картки киянина" обов’язкове підключення платної послуги СМС-інформування. Також у цей же період під час реєстрації карток у системі дистанційного банківського обслуговування (Web/Mobile-банкінг (Ощад 24/7) відбувалася автоматична активація платної послуги СМС-інформування. При цьому банком не пропонувалися кращі, конкурентні умови обслуговування "Картки киянина".

В АМКУ зауважують, що оскільки АТ "Ощадбанк" був єдиним банком-учасником проєкту "Муніципальна картка "Картка киянина", власники відповідних карток змушені були погоджуватися на його умови та зазнавали фінансових витрат.

Так, проаналізувавши матеріали справи, Комітет визнав порушенням:

• підключення платної послуги СМС-інформування як обов’язкової умови для отримання "Картки киянина";

• вимоги підключення платної послуги СМС-інформування для доступу до системи дистанційного банківського обслуговування в рамках проєкту "Картка киянина".

"За ці два порушення на АТ "Ощадбанк" накладено штраф загальною сумою 503 552 гривні. Визначаючи суму штрафу Комітет врахував, що банк уже припинив порушення, не заперечував факт його вчинення та співпрацював із Комітетом під час розгляду справи", - зазначається в повідомленні.

Доповнення

Антимонопольний комітет України оштрафував державний Ощадбанк на 13,8 млн грн за концентрацію без дозволу.