» Ощадбанк видав кредит на 22 млн доларів фірмам власник яких знаходиться у розшуку

10 серпень 2022, Середа, 14:15

Ощадбанк видав кредит на 22 млн доларів фірмам власник яких знаходиться у розшуку

13 Травня 2019г.
Доллары

Державний Ощадбанк видав у кредит 22 мільйона доларів фірмам, які входять до складу "Агроінвестгруп" Миколи Кучеренка, який разом із сином Віталієм переховуються від правоохоронних органів за межами України. Про це повідомляє Finbalance із посиланням на постанову Шевченківського райсуду Києва.

Повідомляється, що суд у рамках кримінального провадження надав Службі безпеки тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у розпорядженні банку.

Зокрема, доступ надали до договорів кредитної лінії, укладеними між Ощадбанком і Іст Оілс Україна, до іпотечних і договорів застави, поруки, яким дані кредити були забезпечені; протоколам засідання кредитного комітету банку, рішенням про узгодження і видачі позик.

За даними СБУ, із жовтня 2018 року по січень 2019-го посадові особи низки компаній, що входять до складу "Агроінвестгруп", за вказівкою двох фактичних власників вивозили зерно з державного "Аграрного фонду" на окуповану територію Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Там вони перепродували зерно за значно завищеними цінами.

Продаж було налагоджено через створені ними підприємства, зареєстровані на непідконтрольній владою України території ОРДЛО.

Як зазначили в СБУ, таким чином здійснювалося фінансування діяльності терористичних організацій ДНР і ЛНР.

Повідомляється, що всього на елеваторах підприємств "Агроінвестгруп" зберігалося понад 22 тис. тонн зернових "Аграрного фонду" загальною вартістю до 200 млн грн.