19 березень 2024, Вівторок, 13:36

ОЗГ шахраїв використовувала дані Нацполіції, вимагаючи у потерпілих гроші за повернення викраденого, – Максимець

24 Червня 2020г.
Kiyiv Grupa Shahrayiv 23062020 1

Київською місцевою прокуратурою № 7 спільно з ДВБ Нацполіції України та Подільським УП ГУНП у місті Києві за результатами тривалої спецоперації викрито та затримано п’ятьох учасників організованої злочинної групи, які налагодили схему системного протиправного заволодіння грошовими коштами громадян під виглядом повернення викраденого у них майна (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190 КК України).

Про це Резонанс поінформували 23 червня у прес-службі прокуратури Києва.

Згідно з матеріалами слідства, організував та очолив злочинну групу 37-річний раніше судимий мешканець Запорізької області, який особисто підібрав її учасників з числа своїх знайомих та членів сім’ї. Усі є мешканцями Запоріжжя, двоє з них також мають судимості. Організатор розподіляв між учасниками групи ролі, забезпечував засобами конспірації та встановлював час і місце вчинення злочинів.

- Учасники організованої групи, використовуючи дані з відомчої бази Нацполіції, телефонували громадянам, які звертались по спецлінії «102» з приводу викрадення особистих речей, та пропонували за гроші повернути викрадені речі, - розповіла Резонансу речниця столичної прокуратури Надія Максимець.

Відомості про потерпілих та їхні контакти зловмисники отримували від колишнього працівника ГУ НП в Запорізькій області.

За словами Максимець, домовившись про зустріч, зловмисники раптово змінювали умови та наполягали на перерахунку коштів потерпілими, перш ніж їм начебто віддадуть майно.

Сума коштів, які зловмисники вимагали нібито за повернення майна, коливалась від 3 до 13 тис. грн. Отримавши гроші на банківську картку, шахраї одразу вимикали телефон.

- Вказані оборудки учасники групи здійснювали по всій території України, при цьому не залишаючи меж міста Запоріжжя, - зауважила спікер прокуратури Києва.

За даними слідства, щодня зловмисники здійснювали від 5 до 15 дзвінків потерпілим, які зверталися до поліції з приводу викрадення в них особистих речей у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та інших регіонів держави, зокрема щодо крадіжок мобільних телефонів, велосипедів, цінних речей тощо.

Наразі  встановлено 12 осіб, які постраждали від шахрайської схеми.

Вказані злочинні дії було викрито під час перевірки інформації, отриманої від потерпілих оперативниками Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

22 червня у Запоріжжі правоохоронцями затримано організатора та одного з активних учасників групи безпосередньо під час здійснення чергової афери. Надалі були затримані ще 3 співучасників злочинів.

За місцем їхнього проживання проведено обшуки, під час яких вилучено грошові кошти, мобільні термінали, Sim-картки кількох операторів мобільного зв’язку, рамки від вже використаних Sim-карток з абонентськими номерами, комп’ютерну техніку, банківські картки, наркотичні засоби та інші речові докази.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Прокурорами Київської місцевої прокуратури № 7 спільно з працівниками Київського міського управління ДВБ НП України вживаються заходи щодо встановлення осіб, які здійснювали безпосереднє втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», - акцентували у прокуратурі столиці.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.