17 квітень 2024, Середа, 15:05

«Панамські документи»: у США пред’явили перші звинувачення

6 Грудня 2018г.
161201 Impact 03

Звинувачення за 11 пунктами висунуті громадянину Панами, громадянам Німеччини і мешканцю США У США чотирьом людям пред'явили звинувачення в податковому шахрайстві, відмиванні грошей та інших злочинах у справі, порушеній після витоку документів фірми Mossack Fonseca в рамках «панамського архіву».

Про це повідомляє Главком із посиланням на сайт міністерства юстиції США.

Звинувачення за 11 пунктами висунуті громадянину Панами Франсену Овензу, громадянам Німеччини Дірку Браверу і Йоаґиму фон Дер Гольцю і американцеві Річарду Ґаффі. Всі обвинувачені, крім Овенза, знаходяться під арештом.

Помічник генерального прокурора Браян Бенчковські заявив, що пред'явлені звинувачення демонструють прихильність США справі переслідування професіоналів, «які сприяють фінансовим злочинам через міжнародні кордони і податковим шахраям», надаючи свої сервіси.

За версією слідства, у 2000-2017 роках Овенз і Бравер у змові з іншими обвинуваченими брали участь у злочинній схемі з приховування активів клієнтів Mossack Fonseca. З цією метою вони створювали фіктивні фонди і компанії в офшорних зонах. Слідство зазначає, що імена клієнтів фірми зазвичай не фігурували в установчих документах фіктивних фондів, хоча мали повний доступ до активів.

Про витік мільйонів конфіденційних документів компанії Mossack Fonseca стало відомо в квітні 2016 року. У документах згадують 72 колишніх та теперішніх глав держав, а також високопосадовців, бізнесменів та діячів культури.

Зокрема, у документах фігурував прем'єр-міністр Ісландії, який невдовзі після скандалу пішов у відставку, родичі колишнього прем'єр-міністра Британії Девіда Кемерона. Також там є дані про віолончеліста Сергія Ролдугіна, якого називають другом президента Росії Володимира Путіна.

За словами засновників компанії, преса отримала документи після того, як фірму атакували хакери. Засновник Mossack Fonseca заявив, що компанія не причетна до протизаконної діяльності, і назвав публікацію матеріалів «злочином».

Проте генпрокуратура Панами незабаром заявила про готовність почати розслідування випадків незаконного створення офшорних компаній, які згадують у «панамських документах».

ОФШОРНИЙ РАЙ – АМБАРНА БЛАГОДАТЬ

"Все гарно написали українські журналісти. І про німців і про ісландців, і про суд в США. Лише забули сказати, що Пєця теж є в тих документах. І що відкривав він ці офшори як раз тоді, коли наші хлопці гинули під Іловайськом. І відкривав він ці офшори з основною, а може і єдиною метою: щоб не платити податки в Україні. При цьому прем‘єр Ісландії пішов у відставку, Америка судить тих, хто займався офшорами, а Пєця вішає всім локшину на вуха який він патріот і як це добре, коли Президент-бізнесмен", - написав у соцмережі Facebook народний депутат України, у минулому - відомий адвокат Сергій Власенко.

Як писав Резонанс, німецька газета «Зюддойче Цайтунґ» отримала та передала мережам журналістів-розслідувачів ICIJ та OCCRP документи, згідно з якими у червні 2014 року юристи з української фірми «Авеллум», яка представляє інтереси Петра Порошенка, написали юристам з фірми «Еплбай» з острова Мен листа. «Справа надзвичайно делікатна. Ім’я клієнта – Петро Порошенко. Ми працюємо над реструктуризацією його кондитерського бізнесу (Рошен). Для отримання доступу до міжнародних ринків ми збираємося збудувати нову холдингову компанію групи у Люксембурзі. Під ним буде голландський суб-холдинг, який володітиме всіма оперуючими компаніями. З податковими цілями над люксембурзькою компанією буде кіпрська фірма. Вона буде володіти офшорною компанією – ми надаємо перевагу БВО, але Острів Мен також може підійти… Вона буде володіти акціями та отримувати дивіденди. Продаж акцій у певний момент є можливою (якщо інвестор запропонує хорошу ціну)», – повідомляють журналісти текст листа.

Як йдеться у розслідуванні «Слідство-Інфо» з посиланням на дані «райських документів», метою створення президентського офшору могла бути мінімізація податків.

ЮРИСТЫ ПЫТАЛИСЬ СКРЫТЬ УЧАСТИЕ ПОРОШЕНКО В ОФФШОРНЫХ СХЕМАХ