Верховна Рада України планує ухвалювати законопроєкти, що стосуються євроінтеграції, у прискореному режимі – в одне читання. Спікер парламенту Руслан Стефанчук повідомив, що існує потенціал для прийняття відповідного документа.
Про це розповідає Резонанс
Цю інформацію він озвучив під час конференції «Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного». За словами Стефанчука, процес євроінтеграції вимагатиме максимальної чіткості та зосередженості всіх демократичних інститутів, а також необхідності реформування багатьох процесів у парламенті.
Фаст-трек для євроінтеграційних законів
«Першим кроком, який ми запропонували разом з колегами, є законопроєкт 8242, автором якого є я, а також Олександр Корнієнко, Олена Кондратюк та багато інших. Це так званий фаст-трек для розгляду євроінтеграційних законів. Тобто будь-який законопроєкт, визнаний євроінтеграційним і не викликав питань ні з боку уряду, ні з боку парламенту, може прийматися в одне читання», – зазначив спікер Верховної Ради.
Також він запевнив, що цей формат суттєво спростить проходження багатьох законопроєктів, адже обсяги, які необхідно буде прийняти, є великими. «Зараз ми розглядаємо цей законопроєкт і я впевнений, що він має потенціал бути прийнятим», – підкреслив Стефанчук.
Контекст євроінтеграції України
Варто зазначити, що з 1 січня Польща на пів року стала країною-головою Ради ЄС. Як повідомлялося раніше, країни Євросоюзу планують обговорити нові санкції проти росії в січні 2025 року, після закінчення головування Угорщини. Джерела, цитовані виданням Politico, стверджують, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан використовував головування своєї країни для фактичного зупинення переговорів щодо санкцій. Варшава вже заявила, що посилюватиме контроль за постачанням російського палива, яке залишається основним джерелом доходів Кремля.