» Пашинський хоче відсторонити від посади Семочка на час розслідування

02 липень 2022, Субота, 02:05

Пашинський хоче відсторонити від посади Семочка на час розслідування

17 Жовтня 2018г.
0
61_main

Першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка мають відсторонити на час розслідування, яке проводиться Службою безпеки України. Про це повідомив голова комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами нардепа, посада Семочка дає йому можливості впливати на слідство.

"Порушені кримінальні справи і СБУ, і НАБУ. Якщо слідчий і прокурор порушили кримінальну справу, значить у них повинно бути достатньо причин. Я не знаю усіх матеріалів справи, але логічно було б, щоб на час розслідування його відсторонили, щоб він не впливав на слідчі дії. Посада, яку він зараз займає, дає йому можливості впливати. Доцільним було б відсторонити", - повідомив Пашинський.

Нагадаємо, Служба безпеки України в рамках розпочатого за заявою журналіста Дениса Бігуса кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада") Кримінального кодексу перевіряє опубліковану в ЗМІ інформацію стосовно колишнього співробітника СБУ, першого замголови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Раніше, в розслідуванні для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" говорилося, що перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко володіє нерухомістю на понад 200 млн гривень, а члени його сім'ї мають російське громадянство і періодично відвідують анексований Росією Крим.

Коментуючи в ефірі телеканалу ZIK розслідування щодо себе, Семочко заявив, що невелика команда журналістів нездатна фіксувати високопоставленого співробітника СБУ впродовж року, щоб це не було помітно. Він також звернув увагу на те, що журналістське розслідування із начебто викривальною інформацією щодо нього збіглося у часі з його призначенням на посаду. Сергій Семочко не виключає, що в цьому є певний умисел.

«Ні для кого не є секретом, що на сьогодні РФ активно вклинюється, активно намагається впливати на політичний сезон осені – весни наступного року та осені наступного року; активно намагається використовувати агентів свого впливу, в тому числі і серед політиків на нашій території для того, щоб провести реванш», – заявив Сергій Семочко та застеріг, що держава-агресор готова «купити» нашу країну цілком.

У свою чергу журналіст-розслідувач Денис Бігус заперечує, що для підготовки програми про високопосадовця розвідки Сергія Семочка використовувалися методи, яких не передбачає робота журналіста.