» Павло Петренко: маємо позитивне рішення суду Англії щодо 3 млрд доларів боргу Януковича

04 липень 2022, Понеділок, 00:02

Павло Петренко: маємо позитивне рішення суду Англії щодо 3 млрд доларів боргу Януковича

14 Вересня 2018г.
41663685_535258313562517_3608892514376876032_n

14 вересня 2018 Апеляційний суд Англії ухвалив рішення на користь української сторони та скасував попереднє рішення Високого суду Правосуддя Англії та Уельсу щодо сплати Україною 3 мільярдів доларів за облігаціями від грудня 2013, які отримав від Росії біглий президент Янукович. Про це Резонансу повідомили у Міністерстві юстиції України.

«Ми вітаємо безпрецедентне рішення Апеляційного суду Англії, яке підтвердило українську позицію й дало можливість Україні в англійських судах доводити факти незаконної агресії з боку РФ, втрати частини території через вторгнення, спроби шантажу з боку Російської Федерації й усі інші факти гібридної війни, яку веде Росія проти України», - так прокоментував результати слухання міністр юстиції Павло Петренко.

Прес-служба відомства цитує слова міністра: "Реального кредиту не було – насправді це була маніпуляція режиму Януковича і зговір з керівництвом держави-агресора для того, щоб у Росії з’явився спосіб шантажу і впливу на Україну".

За словами очільника Мін’юсту, основною підставою для оскарження, яка використовувалася нашими адвокатами, було посилання на примус з боку Російської Федерації.

«Апеляційний суд визнав достатніми й ґрунтовними докази української сторони. Фактично суд визнав, що країна-агресор використовувала наявність цього боргу для шантажу України», - підкреслив П. Петренко.

Як нагадали у МЮУ, 17 лютого 2016 року компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC, довірчий управитель за Договором про довірче управління щодо облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 млрд доларів США, випущених Україною у грудні 2013 року, діючи в інтересах Російської Федерації, звернулась до Високого суду Правосуддя Англії та Уельсу з позовом до України.

Високий суд Правосуддя Англії та Уельсу 29 березня 2017 року ухвалив рішення у порядку спрощеного провадження на користь Позивача та надав Україні дозвіл на його апеляційне оскарження.

Україна подала апеляцію на рішення від 29 березня 2017 року до Апеляційного суду Англії, водночас суд першої інстанції (Високий Суд Англії та Уельсу) зупинив виконання свого рішення. Справу буде передано до суду першої інстанції для розгляду в частині аргументів України про примус з боку Російської Федерації.

"Тепер можемо офіційно заявити! Так, суд Англії почув наші аргументи та виніс безпрецедентне рішення", - написала у соцмережі Facebook перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька.