Генпрокурор Руслан Рябошапка перед голосуванням постанови про висловлення йому недовіри заявив, що залишився незалежним генпрокурором. Про це він зазначив з трибуни парламенту, пише Резонанс 5 березня із посиланням на Укрінформ.
- Я не став нічиїм слугою. Я був і є незалежним, а незалежного прокурора не можна зносити, його можна тільки звільнити. І я йду, але я йду, щоб повернутися”, - сказав він. ЗМІ нагадують, що цю фразу 2001 року сказав прем’єр-міністр Віктор Ющенко перед втратою посади.
Рябошапки твердить, що протягом останніх 28 років українська прокуратура була інструментом тиску та політичних репресій, а також джерелом збагачення для обраних.
Також він акцентував, що першому етапу реформи прокуратури 729 прокурорів, які не пройшли тести на фаховість і доброчесність, були звільнені. “Всього третій місяць нова прокуратура живе за законом. Саме тому я стою перед вами і стоїть питання моєї відставки. Ті, кого ми позбулися, хочуть жити так, як вони жили 28 років”, - вважає Рябошапка.
- Ми відкрили більше трьох тисяч кримінальних справ і притягнули більше 60 осіб до кримінальної відповідальності за корупцію у лісовій галузі. У судах уже понад 300 обвинувальних актів відносно керівників лісгоспів, - поінформував він.
Також, за словами гепрокурора, прокуратура реанімувала розслідування, порушені за фактом розкрадань у 12 банках, де збитки становлять понад 13 млрд грн. “Всі ці кримінальні справи були продані, злиті, заховані. Ми знайшли ці гроші, і ми знаємо, як їх повернути”, - сказав він.
Після свого виступу генпрокурор не став відповідати на запитання депутатів і залишив засідання Верховної Ради.
5 березня парламент висловила недовіру генеральному прокурору Рябошапці.
- За часи незалежної України Верховна Рада тільки двічі висловлювала недовіру генеральному прокуророві – це були Віктор Пшонка та Руслан Рябошапка. При цьому Руслану Георгійовичу вистачило 6 місяців, щоби пройти той шлях, на який Віктору Павловичу знадобилось понад 3 роки, - написав у соцмережі журналіст Володимир Бойко.
Попередник Рябошапки на посаді Генерального прокурора Юрій Луценко вважає, що "так звана реформа Офісу Генпрокурора є нічим іншим, як партійною чисткою прокурорів".
- Я вважаю катастрофою звільнення зпід варти беркутів у справі Мадану. Я вважаю, що ряд справ за останні 6 місяців мали ознаки політично вмотивованих, - написав ексгенпрокурор у Facebook. І додав, що його команда "добилася за цей же період в 2 рази більше вироків за корупцію і в 4 раза більше коштів та активів повернула державі".
Водночас Луценка вважає, що "спосіб, в який Генпрокурора Рябошапку звільняють - огидний".