» Передача справи Тарпана від НАБУ до іншого правоохоронного органу може свідчити про “кулуарні домовленості” – юрист

28 січень 2023, Субота, 12:48

Передача справи Тарпана від НАБУ до іншого правоохоронного органу може свідчити про “кулуарні домовленості” – юрист

2 Грудня 2021г.


КИЇВ. 2 грудня. Резонанс. Справа одіозного бізнесмена-втікача Руслана Тарпана має дійти до логічного завершення, а сам Тарпан - постати перед судом за фактом розкрадання коштів на проекті “Глибоководний випуск”. Такої думки юрист Юрій Кармазін, повідомляє Резонанс.

Цитата:

“З десяток років тому я ставив питання: чому вкрадені гроші з бюджету міста Одеси, з державного бюджету в тому числі, на роботи, які не проводилися, не повертаються?І У відповідь - отримував відписки від наших доблесних правоохоронних органів.

Потім я побачив, що Тарпану просто дали можливість втекти з України, і наразі він безбідно проживає на вкрадені у держави гроші за кордоном. Ніяких реальних кроків до його повернення ніхто не робить”, - вважає юрист.

Стосовно передачі справи з підслідності НАБУ до підслідності Головного управління Національної поліції в Одеській області, то на думку Юрія Кармазіна, без домовленостей не обійшлося. Він наголосив - випадки, коли у НАБУ віддають провадження до іншого правоохоронного органу - вкрай рідкісні.

“Дуже рідко буває, щоб справу забрали з НАБУ і передали до правоохоронців. Справи НАБУ, як правило, не передаються. Від правоохоронців до НАБУ – так, часто, передаються, а навпаки - ні. Але в будь-якому випадку, це питання не вирішується без прокуратури, без ОГП, тому всі питання сьогодні треба адресувати й туди. Хтось із прокурорів погоджував цю передачу. Без погодження із прокуратурою такі передачі не проводяться”, - пояснив Кармазін.

Нагадаємо

Адвокати підозрюваного в розкраданні коштів на проекті “Глибоководного випуску” Руслана Тарпана у судах заявляли про те, що НАБУ, на їхню думку, не має права переслідувати їх клієнта.

Ба більше - із вимогою змінити підслідність у провадженні адвокати зверталися до Офісу Генерального прокурора, але у задоволенні їхнього клопотання раніше відмовили.

Водночас нещодавно стало відомо, що Національне антикорупційне бюро все ж таки передало справу Тарпана до Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Досудове слідство стосовно Тарпана триває понад 9 років, 20 місяців з яких здійснювалося детективами Нацбюро. Нещодавно детективи вирішили заарештувати все майно “Глибоководного випуску”, а також домоглися оголошення Тарпана в міжнародний розшук.

Також НАБУ звернулося за міжнародно-правовою допомогою до ОАЕ, де нині Тарпан, за даними слідства, переховується.

Ще детективи оновили відомості щодо перетину Тарпаном кордону та надали відповідне доручення Держприкордонслужбі, організували підготовку та переклад на одну з робочих мов Інтерполу документів, необхідних для здійснення його розшуку каналами Інтерпол.

З яких причин справу відносно Тарпана зараз передали до правоохоронців Одеси, в НАБУ поки не пояснили. Про хід подальшого слідства Резонанс вже поцікавився у Головного управління Національної поліції в Одеській області, й чекає відповіді на свій інформаційний запит.