» Передвиборчі «Цукрові сітки» Луганщини

06 грудень 2022, Вівторок, 09:00

Передвиборчі «Цукрові сітки» Луганщини

8 Вересня 2020г.
4

Сергій Громов, Резонанс

Проблема підкупу виборців в Україні відома вже дуже давно, вона має різні форми та методи підкупу, які надаються виборцям за голосування за конкретного кандидата.

Упродовж останніх 10 років на території Луганської області існує так звана «Цукрова сітка» нинішнього народного депутата України Сергія Шахова та його політичної сили «Наш край».

Схема виглядає дуже просто – виборцям надаються продуктові набори в обмін на їх голоси за кандидата, чиє прізвище міститься на цьому самому наборі.

З незрозумілих причин такі схеми у минулі роки залишались непоміченими правоохоронцями.

Ситуація докорінно змінилась у грудні 2019 року одночасно з призначенням на посаду прокурора Луганської області Олексія Ляшенко, який майже одразу взявся перевіряти численні скарги громадськості про нечесність зі сторони окремих кандидатів.

Ледь не вперше в історії Луганської області до суду направлений обвинувальний акт за фактом пропозиції та надання виборцям неправомірної вигоди, що супроводжувалась передвиборною агітацією, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 160 КК України).

Так, улітку 2019 року обвинувачена у складі групи осіб, з метою отримання окремим кандидатом більшої кількості голосів виборців на позачергових виборах до Верховної ради України, здійснювала незаконну агітацію під виглядом надання благодійної допомоги на території одномандатного виборчого округу № 107.

За голосування за конкретного кандидата на виборах виборцям пропонували та надавали грошові кошти у сумі 100 гривень, а також цукор у мішках, на яких у вигляді тексту та зображення містилася інформація агітаційного характеру зі згадуванням конкретного кандидата в народні депутати України.

Висновками семантико-лінгвістичної експертизи повністю підтверджено наявність агітації на таких зображеннях.

Така активна боротьба правоохоронців з нечесними виборами не могла залишитись непоміченою самими «народними обранцями», які з трибуни Верховної Ради України почали відверту інформаційну атаку стосовно керівництва прокуратури Луганської області.

Не дивлячись на це, у серпні 2020 року, готуючись до вже місцевих виборів, Сергій Шахов почав масово завозити на територію Луганської області нові солодкі подарунки для виборців Луганщини.

Лише упродовж декількох днів наприкінці серпня поточного року на території Луганської області прокуратурою виявлено декілька спроб підкупу виборців.

Так, у Троїцькому районі Луганської області затримано вантажний автомобіль, якій привіз на територію району 516 мішків цукру (по 5 кг) з агітаційною інформацією політичної партії «Наш Край».

У м. Кремінна Луганської області невідомі на даний час особи завезли та сховали у підвалі житлового будинку 30 мішків цукру, які містили агітаційну інформацію.

Аналогічний вантажний автомобіль з цукром затримано у м. Рубіжному Луганської області.

Таким чином, вперше за свою передвиборчу діяльність учасники «Цукрової сітки» зіштовхнулися з активним супротивом своїй противоправній діяльності зі сторони прокуратури Луганської області, що справедливо викликало їх обурення та фінансові втрати через вилучений цукор.

Люди, наближені до команди Шахова, повідомляють що останній пообіцяв своїм соратникам усілякими шляхами намагатися «збити» з посади прокурора Луганської області, бо втративши дієву, упродовж багатьох років, «Цукрову сітку» Шахов ризикує взагалі залишитись без прихильників на Луганщині і доведеться йому будувати цю сітку десь в іншій області.

ДО СУДУ ПЕРЕДАНО СПРАВУ ПРО ПІДКУП ВИБОРЦІВ НА ЛУГАНЩИНІ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.