У Стамбулі відбулася важлива зустріч делегацій України, Сполучених Штатів та Туреччини, під час якої учасники обговорили спільні зусилля щодо досягнення «реальних механізмів, які мають привести до справедливого й тривалого миру для України». Зустріч, у якій взяли участь голова Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та міністр оборони Рустем Умєров, стала важливим етапом у дипломатичних зусиллях для врегулювання конфлікту.
Про це розповідає Резонанс
Основні теми обговорення
Офіс президента України повідомляє, що українські делегати зустрілися з державним секретарем США Марко Рубіо, спецпредставником президента Кітом Келлогом, міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом та головою Національної розвідувальної організації Ібрагімом Калином.
«Усі сторони чітко наголосили: війна має завершитися стійким і справедливим миром, а повне та безумовне припинення вогню – основа для подальших рішень».
Обговорення також торкнулося важливих гуманітарних питань, зокрема, звільнення українських полонених і повернення депортованих дітей, що є пріоритетом для української сторони. Андрій Сибіга підкреслив важливість координації позицій під час зустрічі, зазначивши, що «своїми діями ми демонструємо єдність у прагненні до миру».
Позиція росії та подальші кроки
Водночас, у повідомленні Офісу президента зазначається, що росія вкотре продемонструвала своє нехтування мирними ініціативами.
«Про це свідчить її відсутність на переговорах на відповідному рівні представництва, ігнорування міжнародних ініціатив та відмова припинити агресію».
Сибіга також наголосив на тому, що українська делегація отримала мандат від президента Володимира Зеленського для «реального просування миру». Він зазначив, що «росія повинна довести свою серйозність у переговорах», а Україні необхідно досягти умов для безумовного та тривалого припинення вогню на щонайменше 30 днів.
Наразі в Стамбулі тривають переговори між українською та російською делегаціями, зокрема, тристоронні переговори вже були завершені. Рустем Умєров підкреслив, що Україна готова до прямих переговорів та має на меті досягнення гуманітарних кроків, включаючи повернення насильно депортованих дітей та обміни військовополоненими.