24 березень 2024, Неділя, 01:34

Перетворення Громадської ради доброчесності в Раду подвійних стандартів

16 Червня 2017г.
ГРД

Всеволод Розумовський, для Резонансу

Із моменту свого створення і отримання офіційної назви Громадська рада доброчесності до отримання кулуарної назви Рада подвійних стандартів – минуло 8 місяців. У чому ж саме проявляються повідані стандарти - з‘ясовував Резонанс.

Подвійні стандарти до оцінки етичної поведінки

«Про мою культуру не тобі, шмакодявко зелене, судити. Мене, на відміну від тебе, лайно, вчили поважати старших…Тому, щеня,стели пельку», «Я скептик і не приховую те, що судова система переповнена лайном і дармоїдами», «Дешёвый пиздабол і гніда цей ваш Кравець», «…з маленьким фалосом. Хоча ні, у останніх фалос відсутній як і совість, як і підписники» - саме через таке неетичне публічне спілкування члена ГРД Маслов із адвокатами, суддями, громадськими діячами, ще в квітні 2017 року до ГРД надійшла скарга.

ГРД не реагувала, а член ГРД Маслов на цьому не зупинився, і вже через два тижні вчергове публічно погрожує журналістам фізичною розправою та ображає суддів. Вибухнув скандал, в результаті чого член ГРД Маслов змушений був подати у відставку.

“ДВОЙНОЕ ДНО” ЧЛЕНОВ СОВЕТА ДОБРОПОРЯДОЧНОСТИ

Не витримала громадськість та публічні люди, серед яких був викладач Києво-Могилянської академії, кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України Володимир Сущенко, і публічно засудили неетичну поведінку члена ГРД Маслова. Очевидно, що громадськість хотіла бачити в ГРД високоморальних людей, із високими етичними стандартами, але отримала типового «гопиника», який щоденно застосовував ненормативну лексику, постійно порівнював чоловічі геніталії, погрожував журналістам фізичною розправою.

Однак, Ви будете помилятись, якщо вважатимете, що у Маслова Леоніда зненацька прокинулась свідомість і він зрозумів наскільки неетично висловлювався. Всій громадськості, як і викладачу Києво-Могилянської академії, член ГРД Маслов повідомив, що подання такої заяви «…дає мені право спокійно простягнути вверх середній палець і сказати на адресу моральних уродів, які схожі на достойних людей лише краватками: ІДІТЬ ВСІ В ДУПУ!».

Тож, із Масловим все зрозуміло, і «гопник» із комплексами повертається до Харкова. А для ГРД буде гарним тестом на зрілість та сповідування цінностей, коли будуть звільняти Маслова із посади члена ГРД, і тестом буде в який саме спосіб його звільнять: «за власним бажанням», чи «за порушення етики, на підставі отриманої скарги».

У зв’язку із ситуацією, яка складалась навколо члена ГРД Маслова Леоніда на офіційній сторінці ГРД з’являється гучне повідомлення «Громадська рада доброчесності категорично засуджує образи і інші прояви приниження людської гідності як своїми членами, так і іншими особами»,яке щиро дивує абсолютно всіх. Як бачимо, жодного засудження неетичної поведінки Маслова не має, про що дуже влучно від коментував один із дописувачів: «Засуджуючи всіх – ви не засуджуєте нікого».

Ба більше, із дописів в соціальній мережі членів ГРД Жернакова, Чижик та Маселко, стає зрозумілим, що вони насправді не лише не засуджують Маслова, але й симпатизують його поведінці. Саме цими членами ГРД, розпочинається справжнє цькування в соціальній мережі журналістів Мамченко Наталії та Хрипуна В’ячеслава, які публічно критикували неетичну поведінку Маслова.

ПРО СУД ТА РАДУ ГРОМКОНТРОЛЮ ПРИ НАБУ

Квінтесенцією стає те, що членам ГРД Жернакову та Чижик подобаються зміст виразів іншого журналіста «Української правди» Лемонова Олександра, який породжує ворожнечу називаючи журналіста Наталію Мамченко «брехливою», «недожурналісткою», «манупіляторкою», журналіста Хрипуна В’ячеслава «сєпаром», а суддів «рідкісною мерзотою». На зауваження від іншого громадського діяча «Жераков та Ко» жорстко реагують «ми також не наш північний журналіст, щоб за лайк в фейсбуці нести сувору відповідальність», хоча і погоджується, що «проставляючи лайки підтримує те, що сам же і засуджував».

Варто зробити ремарку, що в день, коли  представник «Україснької правди» Лемонов Олександр навішував ярлики іншим журналістам, на офіційному сайті «УП» опублікували статтю «Час зупинити війну в онлайні», в якій редакція Української правди зазначає «…ми вважаємо ненормальним розвішування ярликів "зрадника" та "ворога" лише через те, що людина має іншу думку чи відмінні погляди… У фейсбуці багато хто здатний на такі образи, які не мали би шансу прозвучати у особистій розмові. Припущення та домисли сприймаються як доведений факт, на якому вибудовують теорії та роблять висновки, а пояснення опонента часом лишаються просто не почутими.». Тож, очевидно що Лемонов не погоджується із колективом «Української правди».

ПРО ДОРОГИХ ЖУРНАЛІСТІВ І «ДЕШЕВИХ» АНТИКОРУПЦІОНЕРІВ

Але повернемось до «Жернакова і Ко», який підтримуючи дії Маслова, в це же день виголошує, що «Рада закликає всіх без виключення утриматися від таких дій. У випадку проявів подібних дій у подальшому Рада залишає за собою право реагувати в будь-який спосіб, який не суперечить Конституції і законам України.». Навіщо було писати те, в що ви і самі не вірите?

Відтепер, справжнім тестом для членів ГРД, що вони не лише проголошували красиві принципи, але й дотримуються тих принципів, стане реакція членів ГРД на ігнорування трьома членами ГРД Жернаковим, Чижик та Куйбідою власної ж заяви та публічну підтримку образ журналістів профільного видання.

Варто нагадати, що ще декілька тижнів назад, члени ГРД надали негативний висновок кандидату на посаду суддів Верховного Суду, лише через те, що останній «під час судового процесу Кандидат в грубій формі сказала одній із журналістів покинути судову залу».

Отже, можемо підвести підсумок до портрету подвійності стандартів членів ГРД: закликають всіх до поваги – самі ж таку заяву ігнорують; вважають не допустимим для кандидат в судді Верховного Суду грубити журналістам – самі ж позитивно ставляться до публічних образ журналістів.

Подвійні стандарти в оцінці джерел інформації

На Інформаційному ресурсі «Антикор», з’явився результат журналістського розслідування щодо члена ГРД Титича Віталія.

Звичайна авторська публіцистика, де йде мова про проживання членом ГРД у не задекларованому будинку, розташованому в закритому заміському котеджному комплексі «Нарру land»; витрати перевищують його офіційні доходи (8 тис грн на місяць) у декілька разів; отримання доходів, які в подальшому не декларувались та багато чого іншого.

Реакція окремих членів ГРД була вкрай дивною.

Член ГРД  Маселко, коментуючи вказану публікацію, чомусь зазначив, що сайти Резонанс та Антикор є «зливним бачком».

Що саме мав на увазі член ГРД Маселко називаючи сайти «зливним бачком»? Допускаємо, що ним застосовано загальноприйняту термінологію журналістики, що сайти публікують недостовірну інформацію.

І ось цікавою є логіка члена ГРД Маселко. Називаючи сайт Антикор «зливним бачком», та зазначаючи, що там публікується недостовірна інформація, чому ж тоді у висновках ГРД, як аргумент не доброчесності кандидата на посаду судді Верховного Суду, знаходимо посилання членів ГРД на….сайт Антикор?!

Рада доброчесності — чи клуб веселих та кмітливих