13 квітень 2024, Субота, 00:15

“Піар” від НАЗК, або гучна метушня довкола депутатів

16 Грудня 2016г.
101500 Gif

Олеся Мирошниченко, «Резонанс»

Цього тижня Національне агентство з питань запобігання корупції, крім квартири Сергія Лещенка, зацікавилось майном ще одного народного депутата. Йдеться про автомобіль Вадима Денисенка, якого називають куратором медіа-напрямку у депутатській фракції БПП.

На підставі пункту 6 частини першої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» НАЗК розпочало перевірку «можливих фактів порушень вимог законодавства у сфері запобігання корупції народним депутатом України Денисенком В.І. стосовно обмежень щодо одержання подарунків». «За наявною інформацією Денисенко В.І у листопаді поточного року придбав цінне рухоме майно, а саме транспортний засіб – легковий автомобіль марки ВМW (модель Х5) за ціною, нижчою мінімальної ринкової, - йдеться у повідомленні на сайті відомства. - З метою всебічного, повного та об’єктивного з’ясування обставин Денисенку В.І. в установленому порядку направлено відповідний запит для надання пояснень та необхідних копій документів стосовно вищезазначеного».

На тлі інших астрономічних кешів, мільйонів готівкою, купи нерухомості та землі, розкішних автопарків (і не лише парламентських декларантів) інтерес до автомашини колишнього головного редактора газети «Коментарі» виглядає якимось блідим. Дріб’язковим. Більш схожим на піар-акцію …

За коментарем «Резонанс» звернувся безпосередньо до народного депутата.

farwater-net

Вадим Денисенко: «Декілька видань надрукували інформацію, що нібито я за ціною нижчою за ринкову купив автомобіль. Очевидно, НАЗК на це зреагувало. Інших версій у мене просто немає. Хоча ці ресурси явно не першого ешелону. Наприклад, я раніше навіть не чув про існування видання під назвою “Комірець”. Чому вони звернули  на мене увагу? Бо інформація про купівлю авто з’явились у базі даних - Єдиному державному реєстрі декларацій, котрий вони моніторять.

Для мене це не проблема, бо я абсолютно впевнений у своїй правоті. Всі видання, що писали про занижену вартість, враховували лише марку авто - BMW X5, а не його параметри. Моя машина має двигун об’ємом 2,0 літри. Тому сума мільйон 100 тис грн - це абсолютно ринкова ціна такого автомобіля. У салоні він коштує трохи більше мільйона 200 тис грн.

Але я радий, що НАЗК проведе перевірку. Це свідчить про те, що цей антикорупційний орган існує не лише на папері».

Як повідомляв «Харківський аниткорупційний центр», нардеп Денисенко придбав машину у Марини Колєснікової за 1,10 млн грн. При цьому, у публічних оголошеннях про продаж такої моделі її середня вартість вища на 2-30%. Торік  він отримав заробітну плату у сумі 78 тис грн., гонорари – 135,5 тис грн., страхові виплати – 100 тис грн. Торік він продав автомобіль за 637 тис. грн. і отримав 80 тис грн. на виконання депутатських повноважень. На рахунках у банку тримав 12 305 грн, у готівці - 53 тис євро та 172 тис дол.

Також видання нагадує, що саме цей представник фракції БПП був проти оприлюднення електронних декларацій у відкритому доступі.

Але яка правова перспектива перевірки, розпочатої антикорупційною агенцією? На думку експертів - жодної!

«На мій погляд, метушня довкола придбання депутатом Денисенком автомобіля є невиправданою, - сказав «Резонансу» заслужений юрист України, перший заступник Генпрокурора (2014 р) Микола Голомша. - По-перше, за наявними даними, не можна говорити навіть про склад адміністративного порушення, все базується на припущеннях. Ціна автомобіля - не з перших рук, це договірна ціна. По-друге, про кримінал тут взагалі не йдеться, бо таких ознак із даної інформації не вбачається».

Тоді кому і для чого НАЗК демонструє таку бурхливу активність?! До речі, за наші з вами кошти платників податків. Схоже, відповідь на поверхні. Верніше - на сайті відомства.

snimok-yekrana-2016-12-16-v-11-17-18

Вадим Денисенко став ще одним народним обранцем, яким зацікавилася НАЗК. Номер один - це Сергій Лещенко - опозиційний представник тієї ж фракції «Блоку Петра Порошенка».

Щодо відомого своїми антикорупційними розслідуваннями колишнього журналіста «Української правди» перевірку вже завершено.

За офіційною інформацією, встановлено: При купівлі квартири загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Лещенко одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником. Будучи на момент придбання неруxомості  народним депутатом України, тобто суб’єктом, на якого поширюються вимоги статей  23, 24 Закону України «Про запобігання корупції», Сергій Лещенко одержав подарунок,  вартість якого  у 1307,43 разів перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала  1 млн 801 тис. 648 гривень). Відповідно до вимог законодавства України про адмінправопорушення,  уповноважена особа Національного агентства склала  протокол  на народного депутата  (відповідно до ч. 1 ст. 1725 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Таке порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка. 6 грудня 2016 року під час позачергового засідання НАЗК було прийнято рішення про направлення до суду протоколу про адміністративне правопорушення від 06 грудня 2016 №40-19/3 стосовно громадянина Сергія Лещенка. Слухання справи про адмінправопорушення № 757/60931/16-п відбудеться в Печерському районному суді міста Києва 29 грудня 2016 року о 10:00 год».

leshhenko

У свою чергу Сергій Лещенко вже встиг назвати цю справу «особистою помстою з боку президента України в зв'язку з тим, що декілька тижнів тому на мене вийшов один з чинних представників правлячої еліти з проханням дозволити йому сконтактувати з представниками американських спецслужб щодо фактів корупції та використання американських кореспондентських рахунків чинним президентом та його оточенням в корупційних оборутках. Після того, як ця інформація була отримана, керівництвом України була дана команда «фас».

І про інші «резонансні досягнення» НАЗК. Їх не багато. Перевірка заступника голови цієї ж агенції Руслана Радецького. Та повідомлення нардепа Олега Ляшка «щодо можливих ознак правопорушень антикорупційного законодавства Міністром фінансів України Данилюком О.О». У діях Данилюка НАЗК прогнозовано «не виявило порушень обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, а також запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав».

ЖУРНАЛИСТЫ НАШЛИ У ПОРОШЕНКО РОСКОШНУЮ ВИЛЛУ В ИСПАНИИ

Інформацію щодо перевірок недостовірних відомостей у деклараціях топ-чиновників, зокрема за матеріалами журналістських розслідувань, на сайті НАЗК ми не знайшли.

Як і реакцію на розслідування «Резонансу» про декларації «найдоброчесніших».

Малюнок: vgolos.com.ua