» під будівлею суду у Сімферополі затримали 21 людину

21 березень 2023, Вівторок, 00:44

під будівлею суду у Сімферополі затримали 21 людину

25 Жовтня 2021г.


За попередньою інформацією, російські силовики затримали 21 людини біля будівлі підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного військового суду в окупованому Сімферополі. Про це з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність» повідомляє проєкт Радіо Свобод Крим.Реалії.

Там зазначили, що список затриманих ще уточнюється.

За інформацією об’єднання, затриманих відвезли до відділку поліції Центрального району міста. Інших подробиць наразі немає.

Російські силові відомства в окупованому Криму наразі не коментували інформацію про затриманих.

Раніше повідомлялося, що російські силовики затримують кримськотатарських активістів біля будівлі підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного суду у Сімферополі.

Кримські активісти зібралися біля суду, де адвокати по відеоконференцзв’язку повинні були взяти участь у розгляді апеляційної скарги на вирок фігурантам красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір». Російські поліцейські вимагали від присутніх розійтися, після чого співробітники ОМОНу почали заводити активістів у автобус, зокрема й жінок.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.