» Під Києвом викрили типографію з виготовлення фальшивих COVID-документів: заробляли 3 млн грн на місяць

31 березень 2023, П'ятниця, 06:12

Під Києвом викрили типографію з виготовлення фальшивих COVID-документів: заробляли 3 млн грн на місяць

12 Листопада 2021г.


КИЇВ. 12 листопада. Резонанс. Жителі Київської області створили підпільну типографію, де виготовляли підроблені COVID-документи. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на інформацію Офісу Генпрокурора та СБУ.

Деталі

За даними слідства, троє жителів Київської області створили у двох орендованих квартирах підпільну типографію, де виготовляли підроблені медичні документи: сертифікати про вакцинацію проти COVID-19 і негативні ПЛР-тести.

Оголошення про свої послуги вони розміщували у спеціально створеному Telegram-каналі. Після отримання заявки вносили в "документ" персональні дані та друкували фальшивку, яку замовникам надсилали поштою, вказали правоохронці.

За добу створювали до 20 підробок. Для надання їм достовірного вигляду зловмисники наносили QR-код, який після зчитування переводив на фіктивний сайт медичного закладу.

Вартість фейкового ПЛР-тесту становила 750 грн, а сертифіката про вакцинацію — 4500 грн.

У приміщеннях типографії і за місцем мешкання учасників групи провели обшуки, під час яких вилучили: комп’ютерну та оргтехніку, понад 70 печаток та штампів медичних закладів, бланки суворої звітності медичних установ, а також приблизно 500 тис. грн і 12 тис. доларів США.

Схема проіснувала майже рік. За попередніми підрахунками, її місячні обороти становили 3 млн грн.

Наразі вирішують питання щодо повідомлення учасникам групи про підозру та обрання запобіжного заходу. Також встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до злочину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Псевдощеплення від COVID-19 за 2 тис. грн: в Одесі медиків спіймали на підробці статусу вакцинованих