» Підлеглі Авакова взялись за колишнього помічника Луценка

25 вересень 2022, Неділя, 12:06

Підлеглі Авакова взялись за колишнього помічника Луценка

22 Червня 2017г.
Аваков

Підлеглі  нинішнього міністра МВС Арсена Авакова намагаються добитися того, щоб колишній помічник Юрія Луценка відшкодував хоча б вартість автомобіля, проданого на розбірку десять років тому. Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень, повідомляє "Перша інстанція".

За інформацією видання, приводом для судового розгляду стала історія від 2005 року, головним героєм якої виявився тодішній помічник міністра внутрішніх справ (ім'я в судових документах не вказано, тільки вказується, що цей людина у 2005 - 2007 роках була представником міністра МВС у Тернопільській області - ред). Н:а той час Юрій Луценко очолював МВС.

У серпні 2005 року автомобіль, що належав міністерству та був наданий у користування помічнику міністра Луценко, потрапив у ДТП («Scoda Octavia», 2004 р.в.). За цим фактом була відкрита кримінальна справа, яку через кілька місяців закрили.

У 2011 році, коли команда Януковича прийшла до влади, розслідування реанімували. Приводом став той факт, що пошкоджену після ДТП машину помічник міністра розібрав на запчастини і продав, залишивши при цьому гроші собі. В тому числі були продані двигун, капот, ланжерони.

Відтак керівництво тодішнього МВС вимагало стягнути з помічника Луценка балансову вартість машини - 125 тис. грн. і в травні 2011 року приказом Тернопільського міського суду помічника міністра МВС було визнано винним у розтраті майна, шахрайстві та зловживанні владою. Покарання - 5 років в'язниці.

Після цього була ще низка судів і лише після Революції Гідності помічника Луценка залишили у спокої. Так, 8 травня 2014 року Тернопільський міський суд, який раніше відправив помічника Луценка за грати, закрив кримінальну справу в частині обвинувачення в зловживанні владою (ст.336 УК, за якою, власне і було визначено покарання у вигляді 5 років в'язниці). Приводом для цього стала декриміналізація ст. 364 ККУ.

А ще через місяць, кримінальне справу взагалі повернули прокурору, адже суд встановив неповноту та невірність розслідування. Так, у лютому 2015 року справа проти помічника Луценка була закрита остаточно з формулюванням суду - у зв'язку з відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення.

На сьогодні підлеглі нинішнього міністра МВС Арсена Авакова виявилися не в захваті від такого рішення суду, відтак відомство знову взялося через суди вимагати компенсації за розбиту машину помічника Луценка.