» Підозрюваного у надсиланні листів із вибухівкою до посольств України та США в Іспанії арештували

22 березень 2023, Середа, 05:54

Підозрюваного у надсиланні листів із вибухівкою до посольств України та США в Іспанії арештували

28 Січня 2023г.


КИЇВ. 28 січня. Резонанс. Підозрюваного в розсилці листів із вибухівкою в Іспанії поміщено під варту без права виходу під заставу, рішення ухвалив суд, повідомляє DW, пише Резонанс.

Деталі

Слідчий суддя Національного суду у Мадриді в п'ятницю, 27 січня, висунув 74-річному чоловікові обвинувачення в тероризмі за чотирма пунктами та ще за двома пунктами (за надсилання бомб прем'єр-міністру Педро Санчесу та міністру оборони Маргариті Роблес) - у тероризмі з обтяжувальними обставинами, ідеться в повідомленні суду.

Доказів того, що підозрюваний належав до терористичної банди або організованого угруповання, отримано не було, підкреслив у звіті слідчий суддя. Однак, за його словами, все вказує на те, що акція проведена людиною, яка має зв'язки з росією, з метою нападу на прихильників України.

Доповнення

Імовірний злочинець був затриманий двома днями раніше в місті Міранда-де-Ебро, приблизно за 300 кілометрів на північ від Мадрида. Під час обшуку в його будинку було виявлено безпілотний літальний апарат і електронні пристрої, які могли бути використані для "скидання вибухівки"

Серед адресатів шести листів із вибухівкою, розісланих наприкінці листопада і на початку грудня, були, окрім прем'єра Санчеса і голови Міноборони, посольства України і США в Мадриді, супутниковий центр авіабази в Торрехон-де-Ардос і виробник озброєння, яке постачає Україні, Instalaza.