» Підпільно збували державну вакцину: у Київській області провели низку обшуків і викрили злочинну “схему”

19 серпень 2022, П'ятниця, 18:15

Підпільно збували державну вакцину: у Київській області провели низку обшуків і викрили злочинну “схему”

15 Червня 2021г.


КИЇВ. 15 червня. Резонанс. Підпільно збували державну вакцину - правоохоронці Київщини викрили злочинну схему розтрати препаратів. Проведено низку обшуків у приміщеннях одного із психоневрологічних інтернатів області та в адміністративних приміщеннях обласної територіальної громади, передає Резонанс із посиланням на МВС.

Цитата

"Поліцейські здійснили 6 санкціонованих обшуків у приміщеннях одного із психоневрологічних інтернатів області та в адміністративних приміщеннях обласної територіальної громади", - повідомили у відомстві.

Деталі

Слідство встановило, що керівники цих закладів продавали стороннім особам за гроші вакцини проти коронавірусної хвороби, яка була виділена для пацієнтів закладу в рамках Президентської програми вакцинації незахищених верств населення.

Так, у рамках Механізму COVAX низка державних закладів отримали вакцину для щеплення незахищених верств населення. Однак, службові особи Інтернату та Бородянської селищної ради вказані препарати продавали особам, які не підпадають під перелік пріоритетних верств І та ІІ етапів вакцинації. Правоохоронці зафіксували 14 випадків отримання неправомірної вигоди службовими особами за розповсюдження вакцин.

За даним фактом відкриті кримінальні провадження ч.3 та ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Посадовцям загрожує позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.