» Підприємство Жеваго має сплатити штраф на користь Міноборони

24 березень 2023, П'ятниця, 20:10

Підприємство Жеваго має сплатити штраф на користь Міноборони

21 Лютого 2017г.
6606785

Рішенням Господарського суду міста Києва задоволено позов першого заступника військового прокурора Центрального регіону України в інтересах Міністерства оборони України до ПАТ «АвтоКраз» про стягнення штрафних санкцій за порушення строків поставки продукції оборонного призначення на суму 1,8 млн грн.

Як нагадали у військовій прокуратурі, Міноборони України уклало з публічним акціонерним товариством державний контракт на поставку продукції за державним оборонним замовленням, а саме автомобілів вантажних підвищеної прохідності. Втім, свої договірні зобов’язання відповідач виконав із простроченням на 30 днів, що підтверджується актами приймання-передачі продукції.

Зважаючи на порушенням умов договору, що є безпосередньою шкодою інтересам держави, військова прокуратура регіону звернулась з позовом до суду щодо стягнення штрафних санкцій, який задоволено у повному обсязі.

Як повідомляв "Резонанс", торік у грудні військовою прокуратурою було викрито факт постачання несправної військової техніки на майже 3,5 млн грн, що призначалася для експлуатації в зоні проведення антитерористичної операції. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

З‘ясовано, що у квітні 2015 року між Міністерством оборони України та ПАТ «АвтоКрАЗ» укладено договори на поставку військової техніки, зокрема автомобіля підвищеної прохідності КрАЗ-63221-02, автомобіля–тягача сідельного підвищеної прохідності КрАЗ-64446-02 з напівпричепом ВАРЗ-НПВ-6009. Як повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України, "при прийманні вищевказаної техніки, військове представництво Міноборони України, належним чином не перевірили її якість та прийняли товар у несправному стані. У зв’язку з чим, військова частина не мала можливості використовувати поставлені автомобілі за призначенням".

Нагадаємо, 15 лютого Печерський райсуд Києва, за клопотанням ГПУ, заарештував нерухомість ПАТ «АвтоКраз» та інші активи ФПГ «Фінанси та кредит», пов‘язаної із нардепом Костянтином Жеваго.