14 квітень 2024, Неділя, 17:28

Підробка ПЛР-тестів для туристів: харківські ділки щомісяця “заробляли” по пів мільйона

13 Жовтня 2021г.


КИЇВ. 13 жовтня. Резонанс. Чергову схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів на COVID-19 для туристів виявили на Харківщині. Щомісяця ділки виготовляли до 600 підроблених довідок для виїзду за кордон, у тому числі міжнародного зразка, і заробляли по пів мільйона гривень у місяць, повідомляє Резонанс з посиланням на дані СБУ та Офісу Генпрокурора.

Деталі

Як встановили співробітники СБУ, організували оборудку двоє працівників туристичного агентства у змові з приватною медичною лабораторією. "Під час продажу закордонних турів зловмисники пропонували своїм клієнтам придбати ПЛР-тести з негативним результатом на COVID-19", - повідомили у спецслужбі.

Клієнти перераховували гроші на картку працівників турагентства та відправляли фото закордонного паспорту, додали в Офісі Генпрокурора.

Після повної передоплати, за даними СБУ, ділки пересилали дані клієнтів до медлабораторії, де виписували фальсифіковані ПЛР-тести. Незаконна схема дозволяла вносити недостовірну інформацію у медичну систему ЕСОЗ, дані з якої потрапляли у додаток “Вдома”.

За оперативною інформацією, щомісяця нелегальний бізнес приносив учасникам оборудки “прибуток” ‒ понад 500 тис. грн.

Під час проведених обшуків у медлабораторії, в офісі туристичного агентства та за місцями проживання фігурантів провадження правоохоронці вилучили сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів, електронні носії інформації, чорнові записи із доказами протиправної діяльності.

Наразі у межах кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення про підозру учасникам злочинної схеми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові стоматолог виготовляв туристам фейкові ПЛР-тести на COVID-19

Додамо

В Україні підготували зміни до Кримінального кодексу щодо відповідальності за підроблення документів про щеплення, у тому числі COVID-сертифікатів.

Штраф від 17 до 34 тисяч грн або обмеження волі до 2 років буде передбачено для тих, хто свідомо використовує підроблені документи.

Штраф до 68 тисяч грн або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1-3 роки пропонується передбачити для лікарів, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення. Штраф до 170 тисяч або позбавлення волі до 3 років пропонується запровадити за підроблення таких документів із метою розповсюдження.