» Підвищена терористична загроза: СБУ повідомила “гарячу лінію” на Донбасі

30 січень 2023, Понеділок, 06:42

Підвищена терористична загроза: СБУ повідомила “гарячу лінію” на Донбасі

13 Грудня 2021г.


КИЇВ. 13 грудня. Резонанс. Служба безпеки України закликала українців бути пильними в умовах підвищеної терористичної загрози. І нагадала "гарячу лінію" для жителів сходу України, пише Резонанс.

Цитата:

"СБУ закликає українців бути пильними в питаннях безпеки. СБУ системно протидіє проявам гібридної агресії та терористичній діяльності учасників незаконних збройних формувань у Донецькій та Луганській областях. Однак, разом ми зробимо більше. В умовах підвищеної терористичної загрози надзвичайно важливими є пильність та свідоме ставлення до питань безпеки з боку кожного громадянина", - йдеться у повідомленні 2-го управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у Маріуполі у Facebook.

СБУ при цьому нагадало про телефон гарячої лінії в Донецькій та Луганській областях: 0800-501-482.

"Якщо ви виявили підозрілі предмети чи засоби ураження у громадських місцях; побачили підозрілі транспортні засоби чи безпілотні літальні апарати поблизу стратегічних об’єктів; маєте інформацію про наміри здійснення терористичної, диверсійної діяльності або інших протиправних дій; помітили підозрілих осіб, які виявляють підвищений інтерес до військових об’єктів, будівель органів державної влади, об’єктів критичної інфраструктури та місць масового перебування людей, негайно повідомляйте на адресу чергової служби", - додали в управлінні СБУ на сході.

Контекст

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

На тлі цього президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв'язок, які тривали дві години.

Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна і Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити в НАТО.