24 березень 2024, Неділя, 02:49

Після поїздки Разумкова до Миколаєва в ОГП пояснили, чому заарештовано майно суднобудівного заводу “Океан”

22 Січня 2020г.
82537035 1336156239925696 4132836863306104832 N

Проблема з арештом майна Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» має бути вирішена законним способом в інтересах інвесторів та працівників. Про це заявив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час робочої поїздки до Миколаєва 22 січня 2020 року, повідомляє Резонанс із посиланням на Укрінформ.

«Я знаю про цю ситуацію з заводом «Океан». Наскільки мені відомо, цим займаються і на рівні області, і на рівні Києва. Питання є. Є рішення суду, яким фактично накладено арешт на майно підприємства. Воно в рамках закону, але репутаційні питання дійсно є, адже йдеться про контракти, залучення інвестицій… Якби це рішення прийняла Верховна Рада, я думаю, що зміг би швидше все вирішити. Але це рішення приймав український суд. Я сподіваюся, що ми знайдемо механізм як врегулювати це питання законним способом в інтересах інвесторів та працівників підприємства», - сказав Разумков.

Він також зазначив, що суднобудівна галузь дуже важлива для Миколаєва і Херсона. І її треба відроджувати, бо колишні можливості втрачені. Але зробити це за короткий час неможливо.

«Ми готові проголосувати закон щодо підтримки суднобудування. Але лише самим законом питання не вирішити. Потрібно створити відповідну економічну базу, розробити комплекс заходів. На жаль, сьогодні Верховна Рада вирішити це питання самостійно не зможе», - сказав спікер парламенту.

22 січня 2020 року у Офісі генерального прокурора поінформували, що прокуратура запобігає подальшим спробам незаконного відчуження майна цілісного майнового комплексу Публічного акціонерного товариства «Миколаївський суднобудівний завод «Океан». Саме з метою збереження стратегічного для держави підприємства прокуратура внесла, а Печерський районний суд м. Києва наклав арешт на майно заводу.

"Накладення арешту не забороняє користуватися та володіти вказаним майном його власникам. Заборона суду стосується лише права розпоряджатися та відчужувати його. Рішенням суду дотримано справедливої рівноваги між інтересами суспільства і правами власника", - твердять у ОГП.