Команда DREVO заявила про незаконне використання мелодії їхнього треку «Енкарапіста» російським артистом R. Riccardo; після цього композицію заблокували на міжнародних цифрових майданчиках, але протидія порушенням авторських прав триває.
Про це розповідає Резонанс
Фрагмент композиції на YouTube
Як виявили можливий плагіат
За словами представників лейблу, перші ознаки несанкціонованого використання мелодії з’явилися у відео в TikTok, де фрагмент треку поширював акаунт артиста. Згодом активність навколо матеріалів почала нагадувати підготовку до релізу повноформатної композиції без зазначення авторства та належних прав.
Команда підкреслює, що йшлося саме про запозичення мелодії, а не використання фонограми оригінального запису, і саме тому випадок класифікують як порушення прав на музичну композицію, що ускладнює доведення у цифровому просторі.
Заходи лейблу та правовий захист
Після виявлення порушення лейбл ініціював процедури захисту авторських прав і домігся блокування спірної композиції на міжнародних платформах. Водночас у команді зазначають, що таке блокування не гарантує повної недоступності матеріалу, оскільки можливі повторні завантаження та наслідування з інших джерел.
Правовласник несе основну відповідальність за захист своїх прав, а розгляд суперечок щодо мелодій часто потребує тривалих судових процедур, особливо коли порушник перебуває в іншій юрисдикції. Представники лейблу додають, що співпраця з правозахисними структурами та професійними командами допомагає артистам ефективніше реагувати та відстоювати інтереси у таких справах.
Команда DREVO наразі продовжує працювати над попередженням повторних порушень і відстеженням несанкціонованих використань композиції на цифрових майданчиках.