Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив свою позицію щодо нещодавніх коментарів віцепрезидента США Джей Ді Венса на Мюнхенській конференції з безпеки. Пісторіус назвав ці висловлювання «неприйнятними», зазначивши, що Венс порівнює ситуацію в Європі з авторитарними режимами.
Про це розповідає Резонанс
«
Якщо я правильно його зрозумів, він порівнює стан Європи з тим, що панує в деяких авторитарних режимах … це неприйнятно
», – підкреслив Пісторіус.
Виступ віцепрезидента США і його основні меседжі
Віцепрезидент США Джей Ді Венс у своєму виступі 14 лютого на конференції зазначив, що свобода слова в Європі «відступає», вказуючи на міграцію як на серйозну загрозу для континенту. Він акцентував увагу на критичному стані фундаментальних цінностей Європи, зауваживши, що найсильнішою загрозою є внутрішнє відступлення від цих цінностей, а не зовнішні виклики, такі як росія чи Китай.
«Загроза, яка мене найбільше турбує щодо Європи, – це не Росія. Це не Китай, це не будь-який інший зовнішній актор. Мене турбує загроза зсередини. Відступ Європи від деяких з її найбільш фундаментальних цінностей», – сказав Венс.
Критика європейських політик та їх наслідки
Венс разом із Дональдом Трампом висловили жорстку критику щодо обмеження свободи слова в Європі. Вони вказали на регуляції ЄС соціальних мереж, які, на думку політиків, мають на меті боротьбу з мовою ненависті та дезінформацією, але в той же час порушують основні права.
Крім того, Венс відзначив, що рішення Європи відкрити «шлюзи для мільйонів нелегальних іммігрантів» також стало предметом його занепокоєння. Це питання, за його словами, є центральним у політичних дебатах, включаючи передвиборчу кампанію Трампа.
Його заяви пролунали після того, як у Мюнхені був заарештований шукач притулку з Афганістану, який наїхав автомобілем на людей, спричинивши численні травми. Венс запитав: «
Скільки разів ми повинні пережити ці жахливі невдачі, перш ніж ми змінимо курс і поведемо нашу спільну цивілізацію в новому напрямку?
»
Відповідаючи на ці коментарі, речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт наголосив, що сторонні особи не завжди мають достатнє уявлення про політичні дебати в Німеччині і не повинні втручатися у внутрішні справи країни.