» «питання має бути вирішене негайно»

16 серпень 2022, Вівторок, 11:18

«питання має бути вирішене негайно»

7 Червня 2021г.


Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю американському виданню Axios, в якому висловив розчарування зняттям санкцій із «Північного потоку-2» та вчергове закликав пришвидшити процес вступу України до НАТО.

Зеленський у відповідь на питання про свою реакцію ( на заяву президента США Байдена, що адміністрація вирішила не застосовувати нові санкції щодо газопроводу «Північний потік-2» – ред.) зазначив, що його адміністрація була «дуже здивована». Президент назвав російський газопровід «справжньою зброєю».

«(Це– ред.) зброя в руках Російської Федерації, і мені не зовсім зрозуміло і точно неочікувано, що кулі для цієї зброї надаються такою великою країною, як Сполучені Штати», – сказав він.

Читайте також: «Північний потік-2» і Захід: чи готові США і Німеччина компенсувати Україні збитки?

Президент України додав, що дізнався про рішення США зняти санкції дізнався з преси. Він, втім, додав, що розуміє важливість відносин США із Німеччиною, яка зацікавлена в запуску «Північного потоку-2».

За словами Зеленського, президент США Джо Байден наразі не обговорював ним прийдешню зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним, але вважає, що таке обговорення мало б велике значення.

Коментуючи процес інтеграції України в НАТО, Зеленський висловив думку, що через зволікання «багато українців поступово перестають вірити» в набуття членства.

«Думаю, це велика проблема. Це перше. Друге: я думаю, якщо на нас чекають у НАТО, якщо нас дійсно хочуть бачити серед членів, то немає сенсу дивитися в бінокль, у якесь далеке майбутнє та обговорювати це майбутнє. Питання має бути вирішене негайно. Ми в небезпеці просто зараз, на кону наша незалежність, і просто зараз нам потрібна допомога. План дій щодо членства був би реальним сигналом», – заявив Зеленський.

Читайте також: У НАТО занепокоєні дедалі більшою залежністю Білорусі від Москви – Столтенберґ

Підсумовуючи, він зазначив, що ситуація навколо «Північного потоку-2» та членства в НАТО вказує на те, що «Україні варто розраховувати не лише на своїх партнерів, а й на себе».

У травні віцепрем’єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що НАТО навряд чи ухвалюватиме рішення про План дій щодо членства для України під час саміту в червні.