Площа морського льоду на Землі сягнула історичного мінімуму, що підтверджується даними Національного центру зі снігу та льоду США. Станом на 16 лютого загальна площа морського льоду в Арктиці та Антарктиді становила 15,86 мільйона квадратних кілометрів. Цей показник є найнижчим з моменту початку спостережень, а попередній рекорд, зафіксований два роки тому, складав 16,08 мільйона квадратних кілометрів.
Про це розповідає Резонанс
Причини скорочення морського льоду
Експерти, з якими спілкувалася Бі-Бі-Сі, відзначають, що зменшення крижаного покриву зумовлено потеплінням як повітря, так і води. Одним з факторів, що негативно впливають на льодовий покрив, є посилення штормів, яке спостерігається внаслідок стоншення льоду.
Вплив на екосистеми та клімат
Скорочення морського льоду на полюсах має серйозні наслідки для життя тварин. Наприклад, пінгвінам цей крижаний покрив необхідний для розмноження, тоді як білі ведмеді потребують його для полювання. Окрім того, танення льоду, який відбиває сонячне світло, веде до подальшого нагрівання планети, що, в свою чергу, сприяє виникненню нових кліматичних катастроф.
Згідно з даними європейського кліматичного центру Copernicus, 2024 рік став найспекотнішим за 175 років спостережень. Середня температура на Землі підвищилася на 0,72 градуса порівняно з періодом 1991–2020 років, а також на 1,6 градуса в порівнянні з доіндустріальними показниками. Потепління 2023 року вперше перевищило критичну позначку в 1,5°C.
Поточний рік продовжує бити рекорди: січень 2024 року став найтеплішим в історії спостережень, перевищивши доіндустріальну температуру на 1,75°C.
“Крижаний покрив стає меншим через потепління повітря та води.”