Голові Центру протидії корупції, приватному підприємцю Віталію Шабуніну вручили копію обвинувального акту за ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України (Умисне заподіяння журналісту середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням законної професійної діяльності) . За інформацією ЦПК, нещодавно слідство перекваліфікувало справу з ч. 1 ст. 122 (тілесні ушкодження середньої тяжкості) на ч. 2 ст 345-1 (насильство щодо журналіста).
«АНТИКОРУПЦІОНЕР» ШАБУНІН: ЗАРАЗ ГОЛОВУ РОЗІБ’Ю
Як повідомляв Резонанс, торік у квітні в Інтернеті з'явилось відео, де громадський активіст через незручні запитання про джерела своїх доходів пообіцяв розбити голову допитливому блогеру.
У червні 2017 року вищезгаданий грантоНАБУвач свою обіцянку виконав. За даними правоохоронців, В. Шабунін вдарив В. Філімоненка у голову - це «спричинило тривалий розлад здоров’я останнього у вигляді закритої травми обличчя».
16 серпня слідчий Дніпровського райуправління поліції оголосив Шабуніну підозру у кримінальному злочині. За відомостями сторони звинувачення, 8 червня "керівник громадськоі організаціі перебуваючи на вул. М. Лебедєва в м. Києві, у ході раптово виниклого конфлікту наніс громадянину Ф. удар кулаком в обличчя, чим спричинив останньому тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості".
Як акцентували у столичній прокуратурі, "враховуючи звернення до правоохоронних органів представників ЗМІ та громадськості щодо невідповідності потерпілого статусу журналіста, стаття щодо заподіяння тілесних ушкоджень у зв’язку здійсненням ним професійної діяльності наразі не інкримінується. Інформація про причетність потерпілого до журналістської діяльності, а також мотивів нанесення тілесних ушкоджень, буде ретельно перевірена, після чого прийняте відповідне процесуальне рішення".
БОРЬБА С КОРРУПЦИЕЙ: НАДЕВАЕМ ТРУСЫ ЧЕРЕЗ ГОЛОВУ
Натомість адвокати керманича ЦПК стверджують: "... за результатами ознайомлення з матеріалами зрозуміло, що слідство не довело двох ключових моментів: 1) статусу журналіста у Всеволода Філімоненка та 2) причинно-наслідкового зв’язку між ударом та травмою останнього".
Довідка Резонансу: В. Філімоненко має повну вищу освіту за кваліфікацією магістр журналістики (диплом Східноукраїнського Національного університету імені Володимира Даля) та працює журналістом «Flash on Time News». Його роботи висвітлено і у проекті «TVgolosnaroda».
Свої журналістські розслідування він публікував і у Резонансі.
"ДОБРЫЙ ДОМ" АНТИКОРРУПЦИОНЕРА ДМИТРИЯ ДОБРОДОМОВА
ПОЧЕМ УКРАИНСКИЕ НАРДЕПЫ ЗАЩИЩАЮТ КАЗАХСТАНСКУЮ МОШЕННИЦУ?
Відомий журналіст Максим Кречетов так оцінив дану ситуацію для Резонансу: "Любителі грантів вимагають нині довести причетність постраждалого від рук Шабуніна до журналістської професії. Це ті самі люди, які нині бігають по судах з вимогами звільнити з-під варти та не видавати Казахстану (на вимогу цієї країни та згідно «червоної картки» Інтерполу) такої собі Жанари Ахметової. Перший вирок (7 років позбавлення волі) вона отримала 2009-го року за численні епізоди шахрайства. 2010-го року їй дали відтермінування до моменту, коли її сину виповниться 14 років. На волі Жанар Ахметова продовжила займатися шахрайством – в поліції десятки заяв від її нових жертв, а отже – і нових кримінальних справ. Аж ось пару років тому вона написала щось про президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва і в такий спосіб раптом перетворилася на блогера-опозиціонера. Втекла до України (порушивши умови відтермінування покарання), написала кілька статей для неіснуючої вже газети – і ось вона вже навіть буцім-то опозиційний журналіст. Принаймні, грантолюби саме на підставі її причетності до журналістики тепер вимагають надати їй політичний притулок в Україні та не видавати Казахстану для подальшої відсидки невідбутого терміну покарання за злочини 2005-2008 років. Це щонайменше, а є ж і нові злочини починаючи з 2010 року, є незаконна втеча до України, що є грубим порушенням умов пробації (відтермінування позбавлення волі). І все це пані Ахметовій грантолюби вимагають пробачити лише за те, що 2016-го року вона, мовляв, стала свідомою журналісткою, активісткою, блогеркою та опозиціонеркою. Тобто все це нібито є індульгенцією від відповідальності за раніше скоєні кримінальні злочини (проти простих людей). А Шабуніну за що треба видати індульгенцію він покарання? Інша справа, що його вчинок тягне максимум на штраф (на мою думку, більш жорстке покарання не буде адекватним), а гроші на будь-який штраф у пана Шабуніна є – він сам оприлюднив інформацію про свої чималі статки (переважно - гранти) за його роботу «активістом». Але і повністю звільнити його навіть від такої м’якої відповідальності як штраф буде несправедливим, адже він не має права когось бити навіть якщо цей хтось не довів йому перед ударом свою причетність до журналістики. А ідіотські аргументи, мовляв, не можна карати Шабуніна та його колег до тих пір за будь-що, поки не покарані Ахметов (цього разу вже Ринат) та інші – це звичайнісінька демагогія".