» “Оновлені” податківці у змові з власниками ІТ-підприємств сприяли конвертцентрам, – СБУ

30 червень 2022, Четвер, 23:27

“Оновлені” податківці у змові з власниками ІТ-підприємств сприяли конвертцентрам, – СБУ

15 Січня 2020г.
82822914_2591090207787635_159050142278746112_o

Служба безпеки України викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Державної податкової служби, які сприяли комерсантам у виведенні в тіньовий сектор економіки понад 500 млн грн щомісяця.

Про це повідомляє Резонанс 15 січня 2020 року із посиланням на пресцентр СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що чиновники здійснювали несанкціоновані дії із службовою інформацією.

Таким чином зловмисники давали можливість низці конвертаційно-транзитних груп оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику і, як наслідок, ухилятись від сплати податків в особливо великих розмірах.

Для реалізації оборудки посадовці департаменту обслуговування платників та інформаційних технологій, департаменту моніторингу ризикових операцій і доходів ДПС України спільно зі службовцями ДПС у Київській, Львівській, Миколаївській, Волинській та Донецькій обл. і у Києві вступили у змову з власниками ІТ-підприємства.

Ця компанія здійснює розробку відповідного програмного забезпечення для ДПС та знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів ДФС України. Як розробники систем захисту цих ресурсів комерсанти створили можливість для забезпечення незаконного формування податкового кредиту з ПДВ суб’єктам реального сектору економіки.

Для цього використовувались понад 300 підконтрольних організаторам фіктивно створених фірм, які через проведення безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів/послуг штучно формували податковий кредит замовникам.

За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ст.364 Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії, - поінформувала спецслужба.

- На виконання доручення прем’єр-міністра Олексія Гончарука ДПС розпочала роботу над розробленням плану переатестації всіх співробітників ДПС України, який має бути поданий на розгляд Кабміну у двотижневий термін, - заявив 15 січня 2020 року голова ДПС Сергій Верланов в Одесі, де він анонсувати початок роботи групи з проведення тематичної перевірки організації роботи місцевої податкової служби.

Всі матеріали за результатами перевірки будуть негайно передані до правоохоронних органів, - передає пресслужба відомства.

- Я особисто є прибічником того, аби така переатестація була максимально об’єктивною, неупередженою і прозорою. Процес переатестації всіх працівників податкової служби має бути завершений до 1 липня, - сказав Сергій Верланов.

Також очільник ДПС повідомив, що на цьому тижні в ДПС буде відкрито анонімну антикорупційну лінію. Всі, хто має інформацію про незаконні дії співробітників податкової, зможуть поінформувати про відомі їм факти.

РУКОВОДИТЕЛЬ ОДЕССКОЙ НАЛОГОВОЙ ПРЕДЛАГАЛ ПРОКУРОРУ 25 ТЫС ДОЛЛ ВЗЯТКИ (ВИДЕО)