Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що країна вже має досвід призупинення програм військової підтримки з боку США і «вміє адаптуватися до таких ситуацій». Про це він написав у телеграмі.
Про це розповідає Резонанс
Подоляк підкреслив, що важливо оцінити, які саме програми можуть бути зупинені, враховуючи, що багато з них вже були на етапі завершення. «Є програми, проголосовані в Конгресі, і це особлива юридична процедура», – додав він.
Оцінка альтернативних варіантів
За словами радника, необхідно також розглянути можливості закупівлі або отримання аналогів озброєння у європейських партнерів. «Проводимо ретельний аудит того, що є, що можна виробити в межах партнерських співробітництв, що можна замістити. Щось шукаємо на комерційних ринках. Обговорюємо з європейськими партнерами. Ну й усе ж таки не оминаємо увагою можливість перемовин із нашими американськими партнерами», – повідомив він.
«Проводимо ретельний аудит того, що є, що можна виробити в межах партнерських співробітництв, що можна замістити».
Ситуація з військовою підтримкою
3 березня американські медіа інформували про те, що президент США Дональд Трамп призупинив всю військову допомогу Україні. Згідно з відомостями Bloomberg, це рішення стосується всієї військової техніки США, яка не знаходиться в Україні, включаючи зброю, що перебуває в транзиті.
Демократична партія США оцінила цей крок як небезпечний і незаконний. Офіційно Білий дім не надав коментарів з цього приводу.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції 4 березня зазначив, що підтримка США на сьогодні триває, і Україна планує використати всі доступні дипломатичні канали для продовження співпраці зі США.
Ця інформація з’явилася на фоні напруженості, яка виникла після емоційної дискусії президента України Володимира Зеленського з Трампом і віцепрезидентом Джей Ді Венсом під час його візиту до Білого дому 28 лютого.