» Показання Порошенка як свідка щодо його злочинних дій є недопустими доказами, – експерт

14 серпень 2022, Неділя, 00:43

Показання Порошенка як свідка щодо його злочинних дій є недопустими доказами, – експерт

6 Вересня 2019г.
Фото: Главком
Фото: Главком

Колишній радник директора Державного бюро розслідувань та член внутрішньої конкурсної комісії Олег Шрам вважає, що "показання Порошенка як свідка стосовно його злочинних дій є недопустими доказами, а отже не мають жодного процесуального значення".

Про це він написав 6 вересня 2019 року у соцмережі Facebook, передає Резонанс.

У коментарях правник послався на ст. 87 ч. 3 п. 1 КПК - недопустимими є докази, що були отримані з показань свідка, який надалі був визнаний підозрюваним чи обвинуваченим у цьому кримінальному провадженні.

"Всі показання Порошенка як свідка не матимуть жодного юридичного значення з моменту повідомлення йому про підозру. Хіба що його не планують притягувати до відповідальності, тоді в таких допитах як свідка дійсно є сенс", - резюмував екс-радник Романа Труби.

6 вересня 2019 року очільник ДБР у своєму Telegram повідомив, що п’ятий президент України Петро Порошенко не прийшов на повторний допит до Бюро розслідувань.

"Сьогодні наші слідчі хотіли отримати покази Петра Порошенка у кримінальному провадженні щодо можливого втручання у діяльність суддів Окружного адміністративного суду міста Києва. Уникання допитів з використанням сумнівних причин – сценарій не дуже ефективний як для людини, якій немає чого приховувати і є що сказати на свій захист. Тим більше, коли ходити на допити все одно доведеться, якщо не зараз, то з січня 2020", - написав Роман Труба.

КЕРІВНИК УПРАВЛІННЯ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ДБР ЗАДОКУМЕНТУВАВ КОРУПЦІЮ ТРУБИ

Як повідомляв Резонанс,  центральний апарарат ДБР розслідує кримінальне провадження, розпочате ГПУ за ознаками правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 376 КК України (втручання в діяльність судових органів). Дані про можливе втручання в діяльність суддів Окружного адміністративного суду Києва з боку вищих посадових осіб держави під час засідання РНБО 18 квітня 2019 року Генеральною прокуратурою, за відомостями Резонансу, було внесено до ЄРДР 26 квітня за результатими розгляду заяви суддів ОАСК.

СУДДІ ОАСК ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ГПУ ТА ДБР, ЩОБ РОЗПОЧАТИ СЛІДСТВО ПРОТИ ПОРОШЕНКА