» Показова слухняність та реальне хабарництво у Мінрегіоні

28 червень 2022, Вівторок, 21:39

Показова слухняність та реальне хабарництво у Мінрегіоні

30 Липня 2019г.
Фото: КМУ
Фото: КМУ

Іван Куля, для Резонансу

17 липня на офіційній сторінці віце-прем’єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка у Facebook опубліковано пост із записом розмови осіб, які, за словами міністра, йому нібито невідомі.

Темою записаної розмови є пропозиція отримання офіційних подяк Мінрегіону за підписом міністра та участі в урочистих подіях і банкеті до дня будівельника, організатором яких є, в тому числі, очолюване Зубком міністерство.

В ході розмови жінка, голос якої схожий на голос співробітниці Конфедерації будівельників України з приймальні голови ради директорів Конфедерації – Олександра Ротова, повідомляє чоловіку, голос якого змінено, розцінки за офіційні подяки за підписом Зубка та участь у заходах. Дві відзнаки від міністра та участь однієї особи - 25000 гривень або одна відзнака та участь двох осіб у бенкеті - 15000 гривень.

Необхідно звернути увагу, що до відзнак за підписом Геннадія Зубка, чоловіку зі зміненим на записі голосом повідомляють про додаткове безкоштовне отримання нагород від Конфедерації будівельників України, у разі згоди та проплати встановленої «такси» за відзнаки від Мінрегіону.

Показове обурення Геннадія Зубка у пості в Facebook є продуманим кроком та реакцію, яка насправді являється звичайним страхом. Міністр спрацював на випередження до початку масштабного розголосу та показав свою стурбованість з метою відволікти негатив та причетність до ситуації саме Конфедерації будівельників України, про яку у пості міністра ані слова.

А чому така стурбованість є лицемірною та продуманою? Все дуже просто! Президентом Конфедерації будівельників України є Лев Парцхаладзе , який наразі, маючи тривалий конфлікт інтересів, як забудовник, все одно надалі обіймає посаду заступника міністра Геннадія Зубка саме з питань будівництва.

Вірогідність того, що пропозиція вручення нагороди Конфедерації саме разом з нагородою Мінрегіону є співпадінням - на рівні нулю... Як і дорівнює нулю вірогідність необізнаності міністра Зубка у схемах свого заступника Парцхаладзе.

Парцхаладзе, в свою чергу, займає безпечне для себе становище, оскільки нібито припинив свої повноваження на посаді президента Конфедерації на час обіймання посади заступника міністра з питань будівництва, хоча фактично контролює та керую Конфедерацією через віце-президента та одночасно голову ради директорів Конфедерації будівельників України – Олександра Ротова, з приймальні якого за вказівкою Льва Парцхаладзе, вірогідніше за все, і дзвонили з пропозиціями щодо сплати неправомірної винагороди за подяки з підписом міністра Зубка та за надання державних відзнак.

Чи є такі вимагання за отримання державних нагород корупцією? Звичайно! Чи є така корупція дріб’язковою за мірками Зубка та Парцхаладзе? Точно ні! Із розмови стає відомо, що нагород вручатиметься у такому форматі по квоті Конфедерації будівельників України 20 штук. А ще плюс квота інших установ та квота самого Мінрегіону. Тому, провівши прості підрахунки, виходить, що на звичайних папірцях, які є безглуздою спадщиною від СРСР, можна легко «заробити» і більше мільйону гривень.

Зрозуміло, що пану Парцхаладзе потрібно якнайшвидше з усіх наявних у нього можливостей заступника міністра з питань будівництва, навіть таких ніби дріб’язкових як подяки, «заробляти» гроші для завершення зведення із значними порушеннями 15-поверхового будинку загальною площею більше 50 тисяч м.кв. у самому центрі Києва.

БУДІВЕЛЬНА АФЕРА ПАРЦХАЛАДЗЕ

Чому якнайвидше? Поки Державна архітектурно-будівельна інспекція не почала процедуру зупинення будівництва та не отримала нового керівника після щойно звільненого з цієї посади підконтрольного Льву Парцхаладзе колишнього директора державного підприємства сфери управління Мінрегіону Сергія Кузьміна.

Де позиція Національного агентства з питань запобігання корупції?

Мабуть там же, де і реакція Національного антикорупційного бюро України…