28 листопад 2023, Вівторок, 18:38

Поки МВС розшукувало Тарпана, адвокати возили його в Америку – фото

4 Листопада 2022г.

КИЇВ. 4 листопада. Резонанс. Ексдепутат Руслан Тарпан, який розшукується МВС України вже понад п’ять років, встиг за цей час побувати у Сполучених Штатах Америки. Фото з Тарпаном “злили” у Facebook його ж захисники з адвокатського об’єднання LES, передає Резонанс з посиланням на відповідний допис у соцмережі.

Деталі

Як повідомляють адвокати LES у Facebook, у 2020 році вони у складі української делегації здійснили "робочий візит до США", під час якого зустрічалися з представниками офісів американських конгресменів та одного з сенаторів. На окремих фото, опублікованих з візиту, разом з адвокатами Тарасом Іваненком та Сергієм Колісником (син ексочільника Державіаадміністрації часів Януковича – Анатолія Колісника) присутній їхній підзахисний Руслан Тарпан.

                                               

Чи було відомо конгресменам та сенаторам, що у складі делегацій присутня людина, яка перебуває у всеукраїнському розшуку та підозрюється у розкраданні держбюджету України – достеменно невідомо.

За словами адвокатів, під час своїх зустрічей в США, вони обговорювали доцільність проведення судової реформи в Україні в частині оперативності розгляду справ. Хоч, як засвідчують судові ухвали у кримінальному провадженні Тарпана, саме його юристи неодноразово вдавалися до затягувань судових розглядів.

До теми

Попри те, що Руслан Тарпан ще з 2017 року перебуває за межами України, розшукується правоохоронцями та вже перебуває у міжнародному розшуку, за даними прокурорів, він і досі зберігає партнерські зв’язки з окремими суддями.

Час від часу у різних ЗМІ та анонімних політичних Телеграм-каналах періодично з'являються повідомлення про буцімто його спроби підкупу окремих суддів, прокурорів, депутатів з метою закриття його кримінальних проваджень чи вирішення інших майнових питань.

Про яких саме суддів йдеться та хто з ними контактує від імені Тарпана – наразі невідомо. Адже у відповідь на запит Резонанс з цього приводу прокуратура розголошувати прізвища суддів-партнерів відмовилася.

Нагадаємо

Руслан Тарпан отримав статус підозрюваної особи у кримінальному провадженні за фактом розкрадання держкоштів в особливо великому розмірі на проекті "Глибоководний випуск".

У прокуратурі напередодні запевняли, що готують документи для екстрадиції Тарпана в Україну.