» Адвоката Миколу Пономарьова та його батька побила поліція. ДБР розпочало слідство

07 грудень 2022, Середа, 21:43

Адвоката Миколу Пономарьова та його батька побила поліція. ДБР розпочало слідство

30 Березня 2020г.
90927771_1028745214192860_9001014226956845056_o

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, розпочали справу за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

Про це інформує Резонанс 30 березня із посиланням на ДБР.

За попередньою інформацією, розміщеною у соціальній мережі Facebook, 27 березня 2020 року працівники патрульної поліції, на ділянці автомобільної дороги «Київ-Чернігів» завдали адвокату та його батьку тілесні ушкодження та безпідставно застосували до них спеціальні засоби – кайданки.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Київської області

Повідомлення про напад у Броварах на адвоката Миколу Пономарьова спочатку надійшло до Комітету захисту прав адвокатів Ради адвокатів Київської області.

Прибувши на місце представники Комітету з‘ясували, що працівники поліції застосували фізичну силу та кайданки до адвоката та його батька. Заподіявши їм тілесних ушкоджень. Такі дії працівників поліції були викликані тим, що адвокат відмовився давати пояснення як свідок.

У зв’язку із вказаними обставинами представниками Комітету подано заяву про вчинення кримінального правопорушення.ґ

Адвоката Микола Пономарьов у соцмережі виклав свою версію розвитку подій: "Якщо коротко (наскільки це можливо): мій батько є директором транспортного підприємства. Вдень 27.03.2020 він попросив разом з ним поїхати в м. Бровари для розшуку вантажного автомобіля підприємства, оскільки після розмови з водієм виникли підозри, що він виїхав з місця завантаження в стані алкогольного сп’яніння. Побоюючись, що така ситуація може призвести до заподіяння шкоди третім особам, ми виїхали до міста Бровари, де після тривалих пошуків вантажного ТЗ, проїжджаючи повз автомобіль патрульної поліції (№ 2381), зупинились та повідомили про вказану ситуацію.

Через деякий час працівники поліції викликали нас на місце, де ними було виявлено вантажний автомобіль підприємства. Далі поліція, замість того, щоб провести у відношенні водія тест визначення вмісту алкоголю або зафіксувати відмову, вирішила сфабрикувати докази, вимагаючи від нас надати неправдиві свідчення, що ми бачили, як водій в русі розпивав алкоголь за кермом. У відповідь я повідомив, що я – адвокат, і не братиму участі у фальсифікації доказів та вимагав вчинити дії у відповідності до закону.

Почувши, що я – адвокат, працівник поліції, зафіксований на фото вище, став агресивним та повідомив, що тоді він складе протокол на мене та мого батька, почав вживати нецензурну лайку.

На моє прохання припинити, він вдарив мене та батька з питанням: «А що ти мені зробиш, адвокат?». Далі мене почали тримати, а батьку наносити удари в живіт, притиснувши до автомобіля. Я вирвався та намагався затулити батька собою, після чого ми з поліцейським впали на землю. Далі інші працівники підбігли, скрутили мені руки та почали бити в живіт, а також потилицею об асфальт. Потім на нас наділи кайданки і кинули в авто, заявивши, що викликають СОГ та швидку, щоб заявити про напад на працівників поліції. Сидячи в авто, я подзвонив адвокатам, які викликали представників Комітету. Побачивши, що я телефоную та викликаю допомогу, працівник поліції з фото відібрав мій телефон, заявивши, що розіб’є його. В подальшому на мої вимоги віддати телефон він відмовив, заявивши, що в мене його ніколи не було. З даних Apple ID мені наразі відомо, що телефон було вимкнено, місцезнаходження встановити неможливо.

Далі після приїзду представників Комітету та СОГ, ми надали пояснення слідчому, подали заяви про вчинення кримінальних правопорушень та поїхали до лікарні знімати побої (у батька зафіксовано струс мозку, забій грудної клітини, осадну рану лівої кисті). Освідування також зробив поліціянт, намагаючись сфабрикувати докази нападу на нього, хоча на фото видно, що жодних тілесних ушкоджень, в тому числі, про які він заявляв (нібито удар в голову) у нього немає. Ось така абсурдна ситуація. Тепер матиму ще й сфальсифіковані проти мене та батька кримінальні провадження…".