» Поліція активувала стару справу по схемам у держвуглепромі

19 сентябрь 2020, Суббота, 20:55

Поліція активувала стару справу по схемам у держвуглепромі

17 января 2020г.
Уголь

Національна поліція України розслідує можливу причетність ПАТ "Центральна збагачувальна фабрика "Мирноградська" та ПАТ "Центральна збагачувальна фабрика "Росія" до схем з розкрадання коштів держпідприємствами вугільної галузі при закупівлі шахтного обладання.

Про це пише видання Вчасно з посиланням на ухвали Жовтневого районного суду Маріуполя, передає Резонанс.

Згідно матеріалів суду, слідчий Головного управління Національної поліції в Донецькій обл. у грудні 2020 р. звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до реєстраційних справ ПАТ "Центральна збагачувальна фабрика "Мирноградська" та ПАТ "Центральна збагачувальна фабрика "Росія".

Необхідність доступу до документів слідчий пояснив рапортом та матеріалами департаменту захисту економіки Нацполіції України щодо скоєння службовими особами низки державних підприємств вугільної промисловості за попередньою змовою між собою розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах при здійсненні державних закупівель шахтного обладнання за завищеними цінами.

У результаті суд дозволив правоохоронцям доступ до документів лише ЗФ "Мирноградська". У наданні доступу до матеріалів ЗФ "Росія" суддя відмовив.

Окрім доступу до документів фабрики "Мирноградська", у рамках досудового розслідування слідчий отримав доступ до матеріалів ДП "Мирноградвугілля", зокрема, щодо процесів збагачення вугілля.

Відомості по відповідному кримінальному провадженню № 42017000000002724 були внесені до ЄРДР ще 23 серпня 2017 р., однак хід розслідування, схоже, отримало тільки зараз, зазначає видання. Подробиць справи в клопотаннях слідчий не надав. Це перші ухвали по цій справі.

Розслідування здійснюється за ознаками можливого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем".

Кінцевим бенефіціарним власником збагачувальних фабрик "Росія" та "Мирноградська" являється Віталій Кропачов, якого раніше називали представником у вугільній галузі бізнес-партнера екс-президента Петра Порошенка — Ігоря Кононенка.