» Поліція долучилась до боротьби зі злочинами у Міністерстві оборони (оновлено)

05 грудень 2022, Понеділок, 00:32

Поліція долучилась до боротьби зі злочинами у Міністерстві оборони (оновлено)

5 Листопада 2019г.
0
Снимок экрана 2019-11-05 в 18.11.03

П‘ятьом військовопосадовцям - керівнику структурного підрозділу Міністерства оборони, його двом заступникам та начальникам управління та відділу повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 426 (Бездіяльність військової влади в умовах особливого періоду) Кримінального кодексу України. Про це 5 листопада 2019 року поінформував начальник управління Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Олександр Околіт під час брифінгу, передає Резонанс.

У межах кримінального провадження було встановлено, що один із керівників структурного підрозділу Міноборони, а також його заступники та начальники відділів заздалегідь були обізнані про невідповідність речового майна встановленим технічним вимогам.

За словами Олександра Околіта, достовірно знаючи, що бронежилети браковані та становлять загрозу життю і здоров’ю військовослужбовців, допустили їх постачання та приймання до ЗСУ.

Із метою прикриття цього факту посадовці видавали офіційні документи із завідомо недостовірними відомостями щодо відповідності придбаного речового майна нормам та стандартам діючого законодавства. Крім того, бронежилети були придбані за завищеними цінами.

Вилучені під час санкціонованого обшуку бронежилети було направлено на експертне дослідження, результати якого лише підтвердили невідповідність бронежилетів технічним вимогам (прострілюються).

ХТО РОЗСЛІДУВАТИМЕ ЗЛОЧИНИ У ВІЙСЬКАХ

За даними ДБР, у межах кримінального провадження було призначено 13 експертних досліджень, частина вже проведена, частина ще проводиться. Так, за результатами однієї з експертиз, балістичної, більше 70 відсотків бронежилетів прострілюється тими видами зброї, від яких вони повинні захищати (79 зі 110).

«Зібрані матеріали під час проведення слідчо-оперативних заходів та результати експертного дослідження стали підставою для оголошення підозр посадовцям, причетних до вчинення злочину», - зазначив Микола Сирота представник Генеральної інспекції Генеральної прокуратури. Також він наголосив, що в результаті дій посадових осіб, держава в особі Міністерства оборони, заплатила за неякісні бронежилети майже 100 мільйонів гривень.

Досудове розслідування триває, збираються докази причетності інших посадових осіб ЗСУ та комерційних структур до вчинення даного злочину, - інформує Нацполіція.

Тим часом під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради та урядом Президент України Володимир Зеленський поставив низку завдань у сфері оборони та безпеки України. Зокрема, міністр оборони Андрій Загороднюк до 31 грудня має впровадити нову об’єднану систему керівництва та управління силами оборони, яка відповідатиме стандартам НАТО. Крім того, у структурі Міноборони має бути створений сучасний ефективний правоохоронний орган – Військова поліція.