» Поліція повідомила про підозри у справі про масштабні порушення в організації дитячого харчування

04 липень 2022, Понеділок, 14:39

Поліція повідомила про підозри у справі про масштабні порушення в організації дитячого харчування

4 Березня 2019г.
50839946_2275172319382387_8195053872876617728_n

Слідчим управлінням ГУНП України в Миколаївській області на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у скоєнні злочинів особам, відповідальним за неналежне харчування дітей в навчальних закладах.

Як повідомляє Резонанс із посиланням на сайт відомства, директор комунального виробничого підприємства по організації харчування в навчальних закладах обґрунтовано підозрюється у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Засновник та директор «Прод-Юг» обґрунтовано підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Засновник та директор підприємства «Сонед» обґрунтовано підозрюється у незакінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України.

У зв’язку з тим, що місцеперебування вказаних осіб не встановлене, вони не виходять на зв'язок та не йдуть назустріч слідству, вручити підозри безпосередньо цим особам не вдалось, тому, згідно з вимогами КПК, їх було вручено за місцем реєстрації осіб (поставникам) та за місцем роботи (виконувачу обов’язків директора КОП). У порядку, передбаченому законодавствам, особам передані повістки на виклик до слідчого. Якщо у призначений час вони не з’являться, їх буде оголошено в розшук та поліцією будуть вжиті вичерпні заходи щодо встановлення їхнього місцезнаходження та примусового доставлено до суду для обрання міри запобіжного заходу.

Напередодні відділ комунікації поліції Миколаївської області інформував щодо результатів дослідження вилученого "вершкового масла" для харчування дітей та заяв у ЗМІ.

Вилучені в ході обшуків матеріали за наявними результатами проведених досліджень не є вершковим маслом. Масова частка молочних жирів у вказаній продукції складає менше одного (!) відсотка.

Поліція також доповіла, що вилучались продукти в рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 191 КК України від 6 вересня 2018 за фактом злочинної діяльності службових осіб Комунального виробничого підприємства по організації харчування в навчальних закладах, які, діючи в змові зі службовими особами ТОВ «Прод-Юг», ТОВ «Айскомпані» та ТОВ «Сонед», запровадили схему постачання до навчальних закладів м. Миколаєва неякісної харчової продукції, вартість якої значно нижче заявленої в актах виконаних робіт, та використовували її під час надання послуг за умовами договорів, укладених з Управлінням освіти Миколаївської міської ради. Виробником та постачальником вершкового зазначеного «вершкового масла» і у ТОВ «Прод-Юг», і у ТОВ «Сонед» зазначається ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза».

Вказані зразки були направлені для дослідження до ДП «Київський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та специфікації» на предмет дослідження відповідності вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове», а також Закону України «Про молоко та молочні продукти», за показником наявності рослинних жирів у зразках. У відповідності до протоколу №0024-ПР від 14.01.2019 випробувань зразків (проб) продукції, відібрані зразки масла вершкового, умістом жиру 73%, виробником якого є ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза», за перевіреним показником представлені зразки продукції не відповідають вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове ТУ», становлять в своєму складі більше ніж 99% НЕ молочних жирів та взагалі не є вершковим маслом.

Аналогічні результати були отримані у результаті проведення дослідження вилучених продуктів 21 лютого 2019 року Державним підприємством «Херсонський виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Правоохоронці нагадали, що в грудні 2017 року комунально-виробниче підприємство Миколаївської міської ради з харчування навчальних закладів отримало перемогу на постачання продуктів харчування до навчальних закладів міста Миколаїв. Вказаний заклад у серпні 2018 року уклав договір з підприємством з обмеженою відповідальністю з міста Одеса «Прод-Юг». Ця організація постачала молочну продукцію, а саме: вершкове масло, сир твердий та кисломолочний. У подальшому під час розслідування було встановлено, що в грудні 2018 року управлінням освіти в Миколаївській області знову проведено конкурс, і перемогу отримало знову це саме підприємство, яке в грудні цього ж року уклало договір з іншим підприємством з м. Одеса – ТОВ «Сонед». Відомо, що як постачальник першого підприємства, так і другого, з яким було укладено договір у лютому, знаходяться за однією і тією ж юридичною адресою і фактично з одними і тими ж керівниками.

Ухвала суду чітко зазначає, що дозвіл наданий на проведення обшуків та вилучення документів та продуктів, які постачались ТОВ «Прод-ЮГ» та ІНШИМИ ПОВ’ЯЗАНИМИ СУБ’ЄКТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ на замовлення комунально-виробничого підприємства з харчування у навчальних закладах (вершкове масло, сир кисломолочний, сир твердий).

20 лютого було проведено 120 обшуків у миколаївських навчальних закладах та 15 комунальних виробничих підприємствах і фірмах постачальників на території Миколаєва, м. Хмельницький та м. Одеса. Слідчі дії відбувались під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.