02 грудень 2023, Субота, 13:36

Поліція розслідує незаконну реалізацію вакцин Pfizer у Києві

19 Липня 2021г.


КИЇВ. 19 липня. Резонанс. Національна поліція України розслідує справу незаконної реалізації вакцин від коронавірусу Pfizer-BionTech у Києві. Про це йдеться у відповіді на запит журналіста Резонанс.

Цитата

“Встановлено, що слідчим відділом Голосіївського районного управління поліції ГУНП у Києві, здійснюється досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні, у фабулі якого йдеться про реалізацію вакцини “Pfizer-BionTech”, - йдеться у відповіді.

Деталі

7 липня Міністерство охорони здоров’я повідомило, що ініціювало службове розслідування за фактом можливого продажу вакцини Pfizer в одній із приватних клінік Києва. За інформацією, розповсюдженою ЗМІ, мова йшлася про незаконний продаж вакцин у клініці “Verum Expert Clinic”. Зазначалося, що користувачі соціальних мереж почали публікувати фотографії їхньої вакцинації вакциною Pfizer зі згадуванням столичної клініки.

Додамо, що у відповіді на запит Резонанс зазначається, що досудове розслідування щодо вчинення кримінальних правопорушень службовими особами Verum Expert Clinic не здійснюється. Поліція також повідомляє, що окрема інформація щодо причетності юридичних осіб вчинення правопорушення не узагальнюється, та обліки не ведуться.

Цитата

“Відповідно до відомостей Єдиного реєстру станом на 14.07.2021 слідчими НПУ досудове розслідування у кримінальних провадженнях, у фабулі яких йдеться про вчинення кримінального порушення службовими особами “Verum Expert Clinic” не здійснюється”, - зазначили у відповіді.

Варто зазначити, що клініка Verum Expert Clinic розташована у Голосіївському районі міста Києва за адресою: вул. Деміївська, 13, 3, Голосіївський проспект, 46Б.

Тому Резонанс припускає, що розслідування поліції пов’язані з подіями з Verum Expert Clinic, про яку раніше писали ЗМІ. Зокрема, мова йдеться про співпадіння територіального розташування райвідділу та приватної лікарні.
В той же час, у відповіді на запит відмовились повідомляти деталі через таємницю слідства.

Нагадаємо

15 липня у Харківській області через порушення при транспортуванні вакцини Comirnaty/Pfizer було зіпсовано майже 10 тис. доз вакцин. 

Міністерство охорони здоров‘я перевіряє наявність порушення холодового ланцюга під час транспортування вакцини.

У той же день у МОЗ заявили, що в Україні збільшили терміни зберігання вакцини Pfizer.