01 грудень 2023, П'ятниця, 19:22

Поліція спробувала не допустити на судове засідання у справі Януковича його платних адвокатів (оновлено)

16 Серпня 2018г.
1427152

16 серпня у Оболонському райсуді Києва стався силовий конфлікт через недопущення на суду платних захисників обвинуваченого екс-президента-втікача. Охорона відмовилася пропустити Віталія Сердюка та його колег до зали засідання, після чого сталися сутички між поліцією та адвокатами.

Напередодні партнер та адвокат AVER LEX В. Сердюк оприлюднив документи, у яких його клієнт Віктор Янукович офіційно відмовився від послуг адвоката Центру безкоштовної правової допомоги Юрія Рябовола, а також заборонив йому брати участь і бути присутнім в судовому засіданні. У справі беруть участь п‘ять адвокатів за договором, - нагадав В. Сердюк. І акцентував, що "незаконне притягнення до справи" державного адвоката - це "спроба суду і ГПУ надати видимість змагальності, а в реальності допомогти швидко закінчити процес без допиту свідків захисту, дослідження наших доказів та забезпечити винесення вироку" В. Януковичу.

Після силового конфлікту адвокатів екс-президента пропустили до зали.

Захист В. Януковича сьогодні планував допит свідка, колишнього прем‘єр-міністра України Миколи Азарова. Але суд оголосив початок дебатів та надав слово прокурору Руслану Кравченко. Одночасно із ним почали говорити адвокати, які наполягали на допиті екс-міністра МВС Юрія Захарченка, екс-міністра оборони Павла Лєбєдєва, екс-керівника СБУ Олександра Якименка та екс-глави адміністрації президента Андрія Клюєва.

Суд розцінив дії захисту, як зрив засідання.

Пізніше стало відомо, що прокурор попросив у суді покарання для "зрадника держави" у вигляді 15 років позбавлення волі.

Як нагадує Резонанс, В. Януковичу інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).

АДВОКАТЫ ОБРАТИЛИСЬ В ОБСЕ И ООН ОТНОСИТЕЛЬНО ВОССТАНОВЛЕНИЯ НАРУШЕННЫХ ПРАВ ВИКТОРА ЯНУКОВИЧА